Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes helyett táppénz hogy...

Gyes helyett táppénz hogy működik ez? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok még a kislányommal augusztus 14-ig. És megint babát várok.Azt tanácsolták hogy gyes helyett menjek táppénzre amíg megszületik a pici, mert úgy jobban jönnénk ki anyagilag! Beszéltem a főnökömmel aki megadta a cég bérszámfejtőjének a számát, aki azt mondta hogy a cég nem fizet táppénzt nekem, de kérdezzem meg a tb-nél hogy hogyan működik ez.mert amíg én gyeden vagyok addig a cégnél fizetetlenen. Szóval nem értem az egészet.

Remélem érthetően írtam, sajnos ehhez a témához nem értek. A tb-nél ma nem tudtam senkivel beszélni!

Hogy működik ez?Előre is köszi a válaszokat!


2011. júl. 19. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Eléggé nincs tisztába a bérszámfejtő a dolgokkal. Te papíron visszaméssz dolgozni, tehát aktív állományba vesz téged a gyed lejárta utáni napon, akkor elméssz a dokihoz, aki kiállítja a táppénzes papírt, amit beviszel a bérszámfejtőhöz.
2011. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyed alatt valóban fizetés nélküli szabin, és így passzív állományban vagy, de amint lejár a gyed, másnaptól visszamehetsz, és aktív állományba kerülsz, onnantól meg simán mehetsz táppénzre.
2011. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!