Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta megszültem, úgy érzem...

Amióta megszültem, úgy érzem már nem szeret a férjem. Valahogy olyan más lett. Van így még valaki?

Figyelt kérdés
Ő is akarta a babát, sőt!! Azt gondoltam, mégjobban imádni fog, ha megszületik a babánk, de inkább azt veszem észre, hogy legszivesebben nincs is itthon.
2011. júl. 7. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy úgy érzi, hogy kirekeszted? Legyenek saját feladatai: fürdetés, vagy vigyázzon a picire, amíg bevásárolsz....

Vagy pedig a férfiak döntő többsége úgy van vele, hogy pici még, nem tud vele mit kezdeni, majd ha nagyobb lesz, akkor.

2011. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Férjed megkérdezted már,hogy mi a baja? Lehet,hogy féltékeny a saját gyerekére vagy menekül az otthoni feladatok elől! Beszélj vele.
2011. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom! Nálunk is ez a helyzet. Kislányom 1 éves múlt. Mikor szültél? Próbáltál már beszélni a férjeddel?

2011. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem féltékeny. A feladatoknak meg úgy látom nem örül. Éppen ez esik rosszul. Olyan ideges, pedig alapjában véve nem olyan termésżet. Kihúzni nem lehet belőle, hogy mi baja. Elvileg szabadságon van, de folyton behívják őt ezért-azért. Max. annyit nyög ki, hogy neki sem könnyű. De én meg így egyedül vagyok, és hiányzik a szeretete. Sokat sírok, magányosnak érzem magam.
2011. júl. 7. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:

ez szomorú. Mondd, hogy neked van szükséged segítségre. Nálunk nincs ujjongás a feladatokért, de ha kérem valamire, megteszi. Most, hogy már 2 van, sokkal jobban kiveszi a részét a munkából.

Esetleg lehetsz cseles, ha pl. mosolyog a baba, mert tele a pocakja, akkor mondd, hogy rá mosolyog, vagy hogy megismeri a hangját. Lehet, kicsit megijedt a párod.

2011. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy szükségem van rá nekem is, meg a picikének is, de olyan megalázó a szeretetért, egy kis odabújásért könyörögni. :((
2011. júl. 7. 13:55
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem neki is fel kell dolgozni, hogy apa lett, és nem tud mit kezdeni a picivel. Sok apa meg sem meri fogni a gyereket, hátha baja lesz. Neki ott van az a teher is, hogy most ő egyedül a családfenntartó és gondoskodnia kell rólatok. Nem tudom, mennyi idő telt el, de jó lenne, ha beszélgetnétek más kisbabás családdal, apák egymást közt, hátha jobb kedve lesz.
2011. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A házon kívüli dolgokat szívesen intézi, úgy látom örül, ha nem kell velünk lenni. A benti dolgokat meg háát, elég nyögvenyelősen. Látom rajta, hogy nem szívesen csinálja. És elég ingerülten is beszél velem. :(
2011. júl. 7. 14:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje tart? Tudom, a pasik nem szeretik az ultimátumokat, de vagy mondja meg mi baja, vagy azt, hogy hagyd békén egy hétig, de csináljon már valamit, mert neked is éppen elég nehéz egy babát ellátni, meg még az ő viselkedését is tolerálni.
2011. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak apak (anyak is) akik nehezen tudjak feldolgozni azt a hatalmas valtozast ami a baba szuletese utan kovetkezik fuggetlen attol, hogy vartak vagy sem a babat. Az embernek ilyenkor nem a pelenkazas vagy etetes stb. a nehez hanem feldolgozni azt a hirtelen valtozast ami egyik naprol a masikra bekovetkezik, azt, hogy mar nem csak sajat magadert tartozol feleloseggel. Erre senki es semmi nem tud felkesziteni. Ezert sokan depressziosak is lesznek, ingerultek, nem talajak helyuket az eletbe... Ferjem is nehezen dolgozta fel es tudta elfogani. Sokszor fogtam a gyereket es elmentunk tekeregni ha jo ido volt. Neha kompromisszumokat kotottunk. Pl mindne masodik vasarnap vasarnap delutan elmegyek a gyerekkel a babas baratnomhoz tekeregni, piknikezni a parkba, o nezheti a forma 1-et a tv-be ami kb. 3 ora es kozben elvasalgat. Mar egyesz jol megy neki. :) Minden masodik vasarnap a csalade, mi megyunk harmasba valahova. Minden heten egyik pentek az ove a masik az enyem. Ilyenkor melo utan en atveszem a gyereket o mehet a baratjaval egyet sorozni, dumalgatni, szamitogepezni... A kovetkezo pentek az enyem es en megyek a baratnommel mozizni, pizzazni vagy csak csavarogni, szepitkezni. Probalj biztositani neki egy kis szabadsagot, lassa, hogy van elet e gyerkoc mellett is es meg te is jol jarsz mert kikapcsolodsz neha. Mi abba is megegyeztunk, hogy szombat este nincs tv, szamitogep csak mi egymasnak. Leulunk vacsizni, iszunk egy kis bort, dumalunk (nem a babarol), nevetunk. Sajnos kettesbe nem jutunk el sehova mert a nagyszulok tobb mint 500km -re laknak. :( Sokszor mar olyan jo varni a szombatokat es mar csutortokon tervezzuk, hogy akkor mit is fozzunk estere ha elaldut a gyerek vagy mi finomat rendeljunk ha lustak vagyunk fozni. :)
2011. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!