Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan miket is fogok...

Pontosan miket is fogok kapni? (TGYÁS, GYES, GYED)

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

2008. augusztusától 2011. májusáig egyszer 7 nap, egyszer pedig 13 nap megszakítással, de folyamatos munkaviszonyom volt, ebben az időszakban se munkanélkülit, semmilyen támogatást nem vettem igényben.

2011. májusától megszűnt a munkaviszonyom, onnantól megállapítottak november végéig álláskeresési járadékot (így hívják?)a munkanélküli központban.

Mivel több, mint 180 napig kapom, ezért úgy tudom, hogy utána még 90 napig igényelhetek segélyt is.

2012. február 28-a körül fogok szülni, és a segélyek a 180 nap illetve a 90 nap az 2012. február 20.-ig tartana.(kb)

Úgy tudom, ez alatt biztosítási jogviszonyom van.

Így milyen támogatást fogok kapni, TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t? Azt tudom, hogy a GYES alanyi jogon jár,és az egyszeri anyasági támogatás is.

Illetve hogy van egy ilyen szabály, hogy a biztosítási jogviszony megszűnte után ha valaki 42 napon belül szül, akkor ugyanúgy jogosult mindenre (TGYÁS,GYED,GYES)?

Valaki elmagyarázná ezt szájbarágósan akár? :) Köszönöm!


2011. júl. 3. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen az álláskeresési alatt biztosított vagy. Ha a lejárta után 42 napon belül szülsz, csak tgyásra leszel jogosult. H a fennállása alatt szülsz, akkor is jogosult vagy a tgyásra, de ahhoz, hogy gyedre is jogosult légy, azt kell csinálnod, hogy a tgyás lejárta után pár napra megigényled újra az álláskeresésit, és a folyósítás alatt igényled a gyedet.

Ez azért kell, mert a gyed jogosultságnak az a feltétele, hogy igényléskor biztosított légy.


Kérheted a tgyást 28 nappal szülés várható időpontja előtt is, úgy biztosan kitart az álláskeresési a gyedig.

2011. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!