Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van a páromnak, hogy ha...

Igaza van a páromnak, hogy ha azt mondja, hogy ha be merek iratkozni másoddiplomára, elválik?

Figyelt kérdés

gyeden vagyok itthon a második babánkkal

van már több sulim, diploma, okj-s képzések

ugymond tapétázni lehet velük

mégsem vettek fel vele sehova, nem tudtam munkahelyet váltani amikor még szerettem volna az első baba előtt

a férjem szerint halmozom a papírokat, de nincs értelmük

mert nem ettől vesznek fel dolgozni valahova és eddig se vettek fel, hiába az iskolák

szte pénz és időpocsékolás

én meg félek, hogy hova kellek majd 5 év itthonlét után

szerintetek?


2011. jún. 30. 16:12
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
elviselni :)) ez ari volt :))
2011. júl. 1. 08:18
 22/23 A kérdező kommentje:

Remélem, egyszer lehetsz szülésznő, ha szeretnél!!!Amit írsz magadról, azt értem és nagyon ügyes vagy büszke lehetsz magadra,de nem tudom a saját életembe beilleszteni. Nem vagyok szellemi fogyatékos, ne így értsd, hanem nem tudom, hogy akkor most mit csináljak akkor...


Pld az előző munkahelyeimen amikor odamentem élveztem is meg jól is tudtam, olyan voltam, mint egy kisangyal..mindent rám terhelhettek, túlóra kérés nélkül sokszor le se csúsztatva, segítség a kollégáknak, megírtam a tréninganyagokat, társosztályokkal mindent elrendeztem, hogy okék legyünk...de az, akiket kiemeltek, lehetőséget kaptak, ők mind olyanok, amiket írtam volt (bulik stb) és nem voltak hajlandók túlórákra nem csinálták csak azt meg, amit nagyon muszáj volt...volt hogy kimutatható volt,hogy egész nap semmit de semmit nem csinált xy ( banki nyilvántartásból) és mégsem történt semmi, ha én kivételesen időben hazamentem meg már furán néztek rám....ez több helyen többször megesett...vonzom....ezért is érzem azt ( a tapasztalataim alapján), hogy ha jól dolgozom, az nem elég...mondjuk, ezen a suli se segít...:(

2011. júl. 1. 08:27
 23/23 anonim ***** válasza:
Tehát választ adtál a kérdésedre. Ezen a suli se segít igaza van a férjednek. Próbáld elfogadni. Gondolom a párodnak is "lemondással" jár az élete, azért hogy eltartsa a családot. Ha nem akkor meg szerencsés. Ez a kulcs szó. Egy munkahelyen szerencse kell, hogy megbecsüljenek, vagy a nem munkával kapcsolatos dolgokat elvárásokat teljesíteni amiket írtál. Halál felesleges még egy papír, és mostmár a két gyereked az elsődleges, hogy anyagilag is biztosítva legyen az életetek mégha neked nem az álom melód is van. Sok sok diplomás ismerősömnek van ám szarabb melója, kevesebb pénzért mint nekem és a férjemnek. Mégis saját vállalkozásunk van. (jól menő kopp-kopp...)A lényeg, hogy még érettségink sincs, csak szakmunkás suli. A mai világban vagy élelmes, ügyes az ember, vagy foghatja arra, hogy hát ha még ez meg ez a papírom lenne, biztos így meg úgy menne. Nem véletlen van sok diplomás közmunkán utcát seperni. 10-15 év múlva, én a bolti eladóimmal, meg a férjem az asztalos szakmunkásával lehet, hogy többet fog érni mint sok diplomás. Nincs senki aki a szakmákat választja... Ritkaság számban fog menni a kétkezi munkás, ezért lesznek jobban megfizetve. Sógornőmnek is van egy rakat végzettsége. Mégis otthon tengődik, néha alkalmi meló, mert neki sem felel meg semmi, nem a végzettségéhez méltó..... Nincs életcélja lakása, semmit nem tud felmutatni 30 évesen, még mindig anyósom tartja el . Nem dicsekvés, de nekünk családi ház,még ha hitelből is, kocsi, még ha öreg is, és pár hét múlva szülöm első babánkat. Ezek a dolgok nem végzettség kérdései.
2011. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!