Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van a páromnak, hogy ha...

Igaza van a páromnak, hogy ha azt mondja, hogy ha be merek iratkozni másoddiplomára, elválik?

Figyelt kérdés

gyeden vagyok itthon a második babánkkal

van már több sulim, diploma, okj-s képzések

ugymond tapétázni lehet velük

mégsem vettek fel vele sehova, nem tudtam munkahelyet váltani amikor még szerettem volna az első baba előtt

a férjem szerint halmozom a papírokat, de nincs értelmük

mert nem ettől vesznek fel dolgozni valahova és eddig se vettek fel, hiába az iskolák

szte pénz és időpocsékolás

én meg félek, hogy hova kellek majd 5 év itthonlét után

szerintetek?


2011. jún. 30. 16:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
nem fogsz többet érni a piacon egy plusz papírral, hiszen gyakorlat nincs mögötte. csináld azt amit igazán szeretnél, vagy ha nincs olyan akkor bizony a legalján kell kezdeni és lehet hogy bolti eladóként tanulnál némi tiszteletet, alázatot és empátiát.
2011. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Inkább gyakorlatot szerezz, a meglévő képesítéseidet tuningold fel, továbbképezd magad, és ne át.

Mik a szakmáid? Milyen területen dolgoztál? Ha ezt elárulnád, talán tudnék ötletet adni.

De amúgy nem csak neked nehéz. Az egyik legjobb barátom friss diplomás villamosmérnök, egy éve keres állást, és semmi. Pedig pasi, és nincs se gyereke, se felesége.

2011. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az, aki nem akar boltos lenni, az már lenézi az eladókat? Érdekes megközelítés. Akkor Te mért nem vagy az? Vagy az vagy? Vagy direkte elmész olyan munkakörbe, amit nem szeretnél csinálni,mert különben ha nem így teszel, ledegradálod annak a munkakörnek az ellátóit? Mért is vettetek magatokra olyat, amit nem írtam vajon?
2011. júl. 1. 07:34
 14/23 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére még mindig nem árultad el milyen végzettségeid vannak,pedig segítő szándék végett kérdezték.
2011. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Sajnos én azt tapasztaltam a munkahelyeImen, hogy a szaktudás és hozzá értés kevesebbet jelent egy álláspályázaton, mint mondjuk az, hogy jársz-e éjjelente bulizni a főnökséggel (bankárkocsma) vagy mész-e cigizni 50 percenként (cigiszoba) vagy sexelsz-e (pld parkolóház v cégeskocsi) azzal aki éppen az illetékes vagy annak egy barátja....:o) ezért sem szeretnek anyukákkal dolgozni a mostani munkahelyemen, mert ilyesmiben anyuka ritkán vesz részt...és nem is akar...gondolom, Ti sem...lehet, hogy ezért bennem a tartás, félelem....:(


közgazdász, banki-marketing-tb okj,adószakvizsga,értékpapír bróker vizsga

ilyesmilyecskék a papírjaim meg a céges munkakörökhöz

( bankos, pénzügyes) kötött kötelező szakmai vizsgák

nem szeretnék pénzügyi területre menni, inkább hr, bér vagy szociális területre, de ezekhez nincs konkrét végzettségem csak érintőlegesen okj

:(

2011. júl. 1. 07:48
 16/23 A kérdező kommentje:

sorba próbáltam reagálni a kérdésekre :)

nem könnyű itthon épp az élet,ezért is fogalmazok nyeglén :(

2011. júl. 1. 07:50
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy rakat végzettségem, mégis a szakmámban dolgozom /pék vagyok/. Fárasztó, de imádom! A másik pedig, hogy a lakáshitelt fizetni kell, a gyereknek mindig kell valami, így nem tehetem meg, hogy itthon 'pihenjek' az álom munkára várva..
2011. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó,ha imádod! Jó lehet úgy dolgozni, hogy azt csinálod, amit szeretsz!

A nagynéném is pék volt, ő is szerette nagyon. Sokszor voltam bent nála, ott is mindenkinek jókedve volt.

Te, hogyan jöttél rá, hogy pék szeretnél lenni?


Nekem nincs álommelóm. .

2011. júl. 1. 08:05
 19/23 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, h lassan a férjed lesz az egyedüli aki eltart. Nekem nem is kell mondanod a munkahelyi légkört. Én külföldön élek és a nyelvtudásom miatt nem lehettem szülésznő, pedig végzettségem szerint az vagyok. Így takarítottam. Minden nap megkaptam, h menjél te haza, nem kellesz. Olyan dolgokat megcsináltak velem, ami mellett én már örültem volna, ha csak hetyegni kell a parkolóházban. De így sem adtam fel, mert a házat életet fenn kellett tartani és nem bírtam volna elvizelni, ha ez mind a páromat terhelné. Mire a nyelvtudásom kielégítő lett a kórházi munka még elérhetetlenebbé vált, mert a környéken ugyanaz történt, mint Mo-on. Így a váltás nekem egy újabb takarítói munka volt, de nem akármilyen, fél év sem telt el, de már be-bedolgoztam az irodába, sőt egy másikba is hívtak a körzeten belül. Nem kórházi munka, de becsületes és van feljebbjutási és képzési lehetőség.

Azért jutottam el ide, mert megbecsültem bármit, ami jött és nem kezdtem el fujjolni, arra, ami nem is a végzettségemhez kötődik.

De ha te makacskodsz, az a te gondod, akkor ne várd, h segítsünk. Csak azt tartsd szem előtt, h a férjednek már terhes ez az oklevélgyűjtési kényszered. Épp ezért mondta, h elválik, ha megint belekezdesz vmibe.

2011. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hupsz, "elviselni" :D
2011. júl. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!