Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néznek le hogy 15...

Miért néznek le hogy 15 évesen szültem?

Figyelt kérdés

Elismerem, nem védekeztünk de vállaltam hogy felnevelem azt a kis magzatot, és édesanyám is támogatott.Nagyon sokat segített és egyátalán nem bántam meg hogy megtartottam.Azóta van egy férjem ( Nem az akitől van a lányom) és két pindúr babám.A mai helyzethez képest elég jól élünk, nem is gondoltam volna hogy ilyen jóra forul majd az életünk.Ezért is nem értem , mert még ha az utcán laknánk akkor megértem hogy mondanák hogy : te csöves minek tartottad meg... , de így .

31.N , kicsik 8 és 22 hó, és a 16 éves lányom


2011. jún. 30. 07:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, ha megbántalak az őszinteségemmel, nem személyesen neked szól, csak leírom, hogy én mit gondolok erről. Szóval ha hallok valakiről, vagy találkozok valakivel, aki mondjuk 14-15-16 évesen szült, akkor nekem úgy alapvetően nincs róla jó véleményem. Azt ugyanis nem tartom felelősségvállalásnak, hogy valaki úgy dönt, megtartja a babát, hiszen ennyi idősen az embernek még nincs annyi belátása, mint egy felnőttnek. Nem úgy dönt, hogy teljesen tisztában lenne a következményekkel, hiszen honnan is lehetne velük tisztában? Ez egy érzelmeken alapuló döntés, aztán vagy szerencséje lesz, vagy sem, de ezt nem tudhatja előre. Vannak, akik jó szülők lesznek már nagyon fiatalon is, míg mások pár hónap vagy egy két év után megunják ezt a szülősdit, és nem foglalkoznak már érdemben a gyerekkel. Plusz azt sem tartom szerencsésnek, hogy ilyenkor értelemszerűen a nagyszülőre hárul a felelősség legjava. Miközben ha akart volna mégegy gyereket, szült volna ő maga. Így viszont kvázi rá lett kényszerítve a dolog, hiszen melyik nagyszülő mondaná azt, hogy nem érdekli a lánya meg az unokája? Aki ezt mondaná, azt épp úgy megszólnák, lenéznék.


VISZONT: A te esetedben már nem éppen időszerű rólad ilyet mondani, tekintve, hogy már nagy a lányod, tisztességgel nevelted idáig, és neveled a mai napig, egyszóval te már bizonyítottál. Bizonyítottad, hogy valóban jó döntést hoztál, tényleg megálltad a helyed, mint szülő, még akkor is, ha anno felelőtlenül viselkedtél azzal, hogy védekezés nélkül éltél nemi életet. Szóval így, ennyi idő elteltével nekem egyetlen rossz szavam nem lenne rád, hiszen mindenki láthatja, hogy nem csak annyi volt számodra a gyerekszülés, hogy "jaj de cukiii pici baba", hanem amit vállaltál, azt teljesítetted is.


Ettől függetlenül nem tartom jó dolognak a kamaszkori gyerekszülést, és nem csak azért, mert úgyszólván az embernek ilyenkor még semmije nincs hozzá, hanem azért is, mert a tinikor is egy fontos fejlődési szakasza az életnek, amit a maga teljességében kell(ene) megélni. Ezt gyerekként anyává válva nem igazán lehet, és ezeket az éveket nem lehet már bepótolni (bár van, aki megpróbálja, csak az már egyrészt nem ugyan az, másrészt kissé szánalmat ébresztő, amikor egy 30 körüli nő elkezd tinik módjára viselkedni). Nem azt mondom, lehet valaki így is kiegyensúlyozott ember a későbbiekben, de ez elég ritka.

2011. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Ja, még annyi, hogy anyukádat nem igazán értem, hogy miért szólják meg, pláne ennyi évvel később. Hiszen ő aztán tényleg felnőtt volt, amikor vállalta a felelősséget, még ha nem is teljesen önszántából (értem ezt arra, hogy a baba megtartása a te döntésed volt, nem az övé).

A lányodat viszont sajnálom, hogy ez miatt lenézik, de sajnos ez már csak hozzá tartozik. Igaz, ő az egyetlen kb. aki erről a dologról egyáltalán nem tehet, de sajnos ilyenek az emberek. Sokakat lenéznek a "származásuk" miatt. Azt is, akinek nagyon fiatal az anyukája, azt is, akinek "nagyon" idős, vagy akinek nincs apja, vagy akinek szegények a szülei. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Ő is csak annyit, hogy bizonyít. Bizonyítja, hogy ő így is megállja a helyét. Elég szomorú dolog, hogy valaki születésétől kezdve hátránnyal indít, és mindig többet kell bizonyítania, mint másoknak, de azt hiszem, erről az a nagyon kevés (mert tényleg nem sok van) cigány értelmiségi tudna mesélni, akik a mélyszegénységből küzdötték fel magukat. Na nekik még durvább lehetett. Ismerek pár ilyet. Ehhez képest a te lányodnak még könnyű dolga van, hiszen aki nem ismeri, első ránézésre meg nem fogja mondani, hogy hány évesen szülted, nincs a homlokára írva.

2011. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
A két pici előtt nagyon sokat jártunk akár színházba, akár a kislánnyal moziba, vagy a párommal vacsorázni. Igaz, azt már nem lehet bepótolni amit tiniként elmulasztottam, de így most jobb.Próbálok vigyázni arra hogy mind a három gyerekem járjon iskolába, bulizzanak, és nem kell 40 évesen szülni, lehet 23 vagy 24 évesen is, de legyen előtte élete, és tudja eltartani.Én mindenben támogatni fogom őket, ha ez nem így fog alakulni, akkor is.
2011. jún. 30. 08:36
 14/26 A kérdező kommentje:
Együtt döntöttünk abban hogy megtartom.Mindenben közösen döntöttünk és nagyon szem előtt tartottam a véleményét akkor is, és most is.
2011. jún. 30. 08:40
 15/26 anonim ***** válasza:
60%

Nagyanyáink korában is az ilyen lányokat megesett lányoknak nevezték, a gyereket meg zabigyereknek, akiket eltávolítottak a társadalomból (klasszikus-elküldték vidékre). Ez nem hinném, hogy jó példa. Soha nem alapíthatott volna családot, hiszen ki az a férfi aki összeáll egy ilyennel. Pont a mai társadalom toleráns az ilyen esetekkel.


Nagyon szerencsés vagy, hogy így alakult az életed, általában nem ez a helyzet, de nyilván már korábban is jó nevelést kaptál és te vagy akinek valóban becsúszott véletlenül. Mert van ilyen.

Biztos nem volt könnyű, de megérdemled, hogy így alakult a sorsod és legfőképpen anyukád érdemli meg(neki különösen minden tiszteletem, mert ritka anyuka), mert neki lehet igazán öröm, hogy a gyereke révbe ért. És sikerült családot alapítani.

ne törödj másokkal. Inkább légy megértő feléjük, az emberek gyakran reagálnak furcsán ismeretlen dologra. És mond azt, te kicsit sem bánod, hogy így alakult, hiszen itt van a lányod, akire ránézel és tudod, hogy jó döntés volt megtartanod és felnevelned.

2011. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

Azért lássuk be, ez nem egy elfogadott dolog. Egy 15 éves még gyerek! Rengeteget változik akár 1-2 év alatt, és ezt 19 éves fejjel mondom úgy, hogy van egy 4 és fél éves, gyönyörű, okos, imádni való, tökéletes fiam.

Megértem a másik oldalt, hiszen egy ekkora anya nem tudja eltartani a gyerekét, ha pedig a nagymama akart volna ilyen "terhet", akkor vállal még egy babát.

Szerencséd volt, jól alakult az életed, mert elég talpraesett, elszánt voltál, de általában nem így történik, az ilyen babákat ölik meg a szülők, vagy küldik állami gondozásba, mert le már nem mondanak róla.

100-ból talán 2 tizenéves vállalja a felelősséget, és egy abból is rosszul sül el.

Mindig úgy voltam ezzel, hogy nem ítélek el másokat ismeretlenül, de ezt cserébe én is elvárom.

Én még nálad is szerencsésebb voltam, a fiam apukája velünk maradt, és idősebb nálam, dolgozott már a suli mellett, így sosem kellett mindenestül a nagyszülőkre támaszkodnunk.

Saját véleményhez mindenkinek joga van, én sem nézem jó szemmel, ha valaki 50 évesen akar gyereket, a lényeg, hogy tudja kulturáltan közölni, vagy tartsa meg magának.

2011. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%
Én nem nézek le emiatt senkit, de 15 éves ember még gyerek. Nem véletlenül a nagykorúság 18 (néhol 21) éves kornál kezdődik. Nem véletlenül nem rendelkezik sok-sok joggal egy 15 éves amivel egy felnőtt igen. 15 évesen a szex is korai, éppen ezért mert még annyi felelőssége sincs, hogy védekezzen! Akkor hogy lenne felelőssége egy másik élet felé? Nyilván sehogy. Alkalmatlan az anyaságra egy ennyi idős ember.
2011. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
89%
Huhh, ha nekem 15 évesen lett volna gyerekem és olyan lett volna mint a fiam, akkor sztem világgá mentem volna azzal az ésszel. Én akkor buliztam, kimaradtam otthonról, pasiztam, eljártam mindenfle. Annyira örülök neki, hogy a tinikoromat megéltem, mert most nem vágyom el és taláááán több türelmem is van. Mondjuk elég nehéz természetű fiam van, a pici lányom meg egy angyal. Ő 15 évesen is jöhetett volna :D Örülök, hogy ilyen erős voltál, nekem nem ment volna. Volt egy csaj aki lejárt a helyünkre szórakozni, volt vagy 14 és terhes volt. Leírni nem tudom mit éreztem amikor mesélte, hogy foggalma sincs mit csináljon a gyerekkel, olyan hidegen kezelte a dolgokat, hogy az vmi szörnyűséges..:( Te egy jó példa vagy a rosszban...
2011. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Hogy miért néznek le? Manapság már nem annyira nézik le ezt, egy fiatalnak sincs joga ítélkezni, az álszentség lenne hisz ma már 14 évesen élnek nemi életet. De gondolj bele mi lenne ha a lányodnak már lenne egy 1 éves gyereke. Persze segítenél neki, de 40-50 évvel ezelőtt ez nagyon nagy szégyen volt a családnak, nem csak a gyerek, de maga a házasság előtti nemi élet. pláne 15 évesen.. és sok helyen még ma is azt gondolják, hogy ha a gyerek 15 évesen szül akkor akkor az a szülőkre is rossz fényt vet pl azt gondolják h nem tudták felelősségteljesen nevelni a gyereküket.
2011. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
43%
Anyukám 16 éves volt mikor megszült engem.Véletlenül jöttem össze a vér szerinti apám elakart vetetni de anyám nem engedte.Vele sohasem tartottam a kapcsolatot pedig egy kisvárosban lakunk nem messze egymástól.20 évesen már volt 3 lánya anyumnak.Engem sohasem zavart sőt inkább büszke voltam arra,hogy ilyen fiatal.38 évesen évesen nagymamává tettem.A párommal már 3 éve voltunk együtt és abbahagytam a gyógyszert és már kiváltottam a hüvelygyűrűt is mikor becsusszant az életem értelme.22 évesen anya lettem.Bevallom elsőre rögtön az abortusz jutott esembe és már elis mentem dokihoz.Még csak 1 éve dolgoztam és bulizni nyaralgatni akartam.De döntött a józan ész és az első ultrahangos felvétel.A páromnak és nekem volt már akkor egy teljesen felújított 3 szobás családi házunk és semmi hitelünk.Belegondoltam anyumnak ilyenkor már 3an voltunk,mások meg albiba szülik a gyerekeket és mégis felnőnek.A LEGJOBB DÖNTÉS VOLT!!Nem mondom néha elmennék én is buliba vagy csak úgy pizzázni, moziba de nem igazán jön össze.Több gyereket nem szeretnénk mert neki MINDEN tőlünk telhetőt megszeretnénk adni.Lehet ,hogy egyszer még talán de hisz fiatal leszek akkor is.Most 24 évesen egy 2 éves kisfiúval az életemben jól érzem magam.
2011. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!