Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi várható el egy fogadott...

Mi várható el egy fogadott szülész orvostól?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a terhesség alatti dolgokra,lehet-e hétvégén hívni ha esetleg valamiért aggódik a kismama stb .Ti mit vártok el a dokitoktól?Illetve a szülést megbeszélni mikor fogjátok?(milyen pózba lehet,kérhetsz-e érzéstelenítőt stb.)
2011. jún. 26. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehet hívni, éjjel nappal hétvége hétközbe, azért fizetek, hogy segítsen ha baj van.
2011. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem simán elvárható, hogy felhívd, ha valami problémád van. Különben meg kéne várnod a rendelő időt és akkor menni, vagy ügyelet. Akkor meg minek fogadni orvost?

Persze nem minden aprósággal zavarni, de az a jó, ha úgy érzed, nyugodtan felhívhatod.

2011. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit én elvártam, és a doktornőm is partner volt benne:

-amikor csak akartam, felhívhattam telefonon a legbutábbnak gondolt kérdésemmel is(gondolok itt hétvégére, ünnepnapra, kora estig, mondjuk nem éjjel 12-kor, ha csak nincs valami baj)

-a megbeszélt időpontban mindig tudott fogadni

-az összes felmerülő kérdésemre részletes választ kaptam

-a szülés várható időpontjában nem megy el szabadságra

-az anyagiakat előre tisztázzuk(a 3. trimeszterben)

-korrekt, tárgyilagos tájékoztatás a pocakos időszakban, ha úgy gondolja, nincs minden rendben odabent

-amint kézhez kapta a vizsgálatok eredményeit, nyomban hívott, hogy elmondja, mi a helyzet

-a szülés megindulásakor rögtön hívtam, elmondta, mit tegyek, a kórházi ügyeletes orvos a vizsgálat után tájékoztatta, és mire észbe kaptam, már bent is volt a kórházban

-mellettem volt, attól kezdve, hogy elkezdtek erősödni és sűrűsödni a fájásaim

-bízott bennem, hogy ügyesen meg tudom szülni a fiamat!


A szülőszobában tett látogatás alkalmával minden információt megkaptam, kezdve attól, hogy a lifttel hová érkezem, hová csengetek, hová tesszük a cuccainkat, amíg a szülőszobán leszünk a férjemmel, hol lehet majd ezalatt zuhanyozni, wc-zni, hol vannak a szülőágyak, itt mit szabad, ill. mit nem (pl.:ennem, innom), hol a műtő, érzéstelenítés, fájdalomcsillapítás lehetősége, ha úgy érzem, szükségem van rá, mi történik a picurral a szülést követően. Nekem fontos volt, hogy a pocakomra tegyék a fiamat, mielőtt megvizsgálják, és hogy a 2 órás szülőszobai elhelyezéskor a férjemmel és a fiammal nyugalomban együtt lehessünk, és rögtön cicire tegyem a babát. A doktornőm a szoptatásban is nagyon sokat segített nekem.


Mindehhez hozzátartozik, hogy már 5 éve a páciense voltam a magánrendelőjében, ennyi idő alatt kicsit megismertük egymás természetét. Az ő határozottsága, egyenes beszéde nyugtatólag hatott rám kezdettől fogva.

2011. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kiegészíteném az utolsót a szülés utáni gondozással is, tehát legyen akkor is jelen, amikor már megszültél, de még a kórházban tartózkodsz. Az enyém minden nap ott volt, reggel is, este is, mielőtt hazament volna. Nagyon jól esett. Én császáros voltam, de a rendes úton szülő páciensei is erről számoltak be.
2011. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Kár,hogy nekem nincs olyan jó dokim mint Neked kedves utolsó válaszoló!Mintha kicsit mindig le akarna rázni olyan érzésem van,holott nem sokat zaklattam sőt,telefonon nem is mertem hívni.Szülőszobát kik mutatják be?Vagy mikor?
2011. jún. 26. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:

másik orvost kellene keresned, ha úgy érzed hogy leakar rázni, akkor az úgy is van. Az első doki akinél voltam nagyon bunkó volt a pénz kellett neki, de mikor bementem hozzá mert elkezdtem vérezni akkor arra csak azt mondta, hogy "És akkor most mit csináljak magával". Na hát azt hittem fejre állok, ott is hagytam a pics

@ába és átmentem egy másik kórházba, na az ottani orvosom valami tünemény. Igaz, hogy 120 km-t kell megtennem,de ott legalább úgy bánnak velem,mintha csak én számítanék és más nem is lenne ott.

2011. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegnap 21.07.-es vagyok.


A szülőszobát a doktornőm mutatta meg egyik alkalommal, amikor ultrahangra mentem a kórházba a 3. harmadban. Megkérdeztem, hogy mi a szokás nála, kell-e szülésznőt választanom. (Csak mert van olyan kismama ismerősöm több is, aki kórházat és szülésznőt választott, nem pedig nőgyógyászt.) Az én dokim erre azt mondta, hogy ő mindegyik szülésznővel meg van elégedve, szerinte nincs rá szükség.

2011. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!