Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyed maximálva van? Régen...

A gyed maximálva van? Régen tudom, hogy 80 valamennyi volt, és most? Kérlek olyanok írjatok, aki tuti, hogy biztos benne.

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"109200 a max alap (minimálbér kétszeresének a 70%-a). Ebből lejön 10% nyugdíjjárulék (10920.-.)és az adó.

Egykulcsos adórendszer lesz, és 16%-ra csökken a SZJA kulcsa. A szuperbruttósítás miatt azonban a 16 % valójában nem is 16%, hiszen 27%-kal növelt összegre kell felszámolni a 16%-ot, ami tulajdonképpen 20,32%-ot jelent.

Szóval összesen 32.32% jön le a a 109.200-ból.

Ha valaki adójóváírást kér, valamivel szebb lesz a kép, de ez összességében rosszabb, mint tavaly, úgy érzem.


Pár info:

[link]

2011. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert van itt egy anyuka,aki állítja,hogy Ő pedig 130 ezret kap gyedet.Nekem ez nagyon soknak tünik...
2011. jún. 25. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kap adó-visszatérítést(jóváírást) mondjuk 2-3 gyerekre, akkor lehet 130...
2011. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Jaj kérdező, komolyan a többség itt ezen az oldalon nem éri el azt az intelligenciaszintet sem, hogy tudná mit kap egyáltalán és kitől. Tudod hány százalék a funkcionális analfabéták száma ebben az országban? Odaveri bármely afrikai államot.

Épp most volt egy kérdés, mit kaptam (nem mintha egyébként nem lenne odaírva pontosan), és nem egy nagyokos nem tudott összeadni 3 számot. Mit vársz ilyenektől? Holott ez első osztály második hónapjában van, mennyit adunk a kettőhöz, hogy 5 legyen? De nem sikerült nekik.

Fogalmuk sincs az egészről.

2011. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké!Köszönöm!Nem akartam vitába szállni vele,mert nem vagyok kompetens a témában,csak megütötte a fülem,mert soknak tünt!
2011. jún. 25. 13:08
 6/11 A kérdező kommentje:
13.07-nek :)))))))
2011. jún. 25. 13:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

:))) Hát, igen, emlékszem az előző által említett kérdésre :)

sajnos sokan bár valamikor megtanultak írni, olvasni, számolni, de ezt a tudást képtelenek használni... valóban funkcionális analfabéta a fél ország...

Szóval. hogy ki mennyit és honnan kap, néha fogalma sincs róla.. azt meg, hogy mire...

2011. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Nézd meg itt is egy ilyen, fogalma nincs mit jelent a GYED maximum, az adóvisszatérítésről, családi kedvezményről, adójóváírásról meg aztán semmi. Tipikus példája annak akikről beszéltem.
2011. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy funkcionális analfabéta nem kap 130 e Ft jövedelmet.

Én nem tudom olyan precízen leírni, mint az első, de tudom, hogy maximálva van. Nekem a max. jár, olyan 96 ezer ft nettó körül szoktam kapni. Plusz a családi pótlék. Kapok adójóváírást, családi kedvezményt is, így 96. De ha valaki 3 gyerekre kap családi pótlékot, akkor lehet 130, és egyben utalják neki.

Meg sokan még össze szokták keverni a TGYÁS-sal, ami viszont nincs maximálva, szóval az tényleg a korábbi jövedelmétől függ. Meg nem mondom hány százalék. Bocs. Egyébként elég bonyolult dolgok ezek, nem csoda, ha az emberek belekeverednek.

2011. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok!!!!:)



A szóban forgó anyukának 1 gyerkőce van,aki 1 éves,és én ezért nem értettem a 130 ezret.De tgyás ugye már nem lehet,mert a gyerek 1 éves.

2011. jún. 26. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!