Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Konnyen elfogadta a gyermekete...

Konnyen elfogadta a gyermeketek a tehentejet tapszer utan?

Figyelt kérdés

Lassan at szeretnem szoktatni a fiamat tehentejre, de nem igazan megy. Amugy is valogatos volt tapszerteren mindig, kb 5 fajtat kostolt vegig, mire egyet el is fogadott, majd a kettesre valtaskor ugyanez, harmasra valtaskor szinten.

A tehentejet mar 2 honapja kostoltatom vele. Etelben semmi gond vele, de nem issza meg, max kortyol parat.


Van meg mas gyerek is, aki ilyen nehezen allt at?

Milyen megoldas jott be vegul?


2011. jún. 23. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:

nálunk is nehezen fogadta el a gyerek, amikor 18 hónaposan anyatejről próbáltunk áttérni a normális tejre... mivel nem volt tápszeres és akkor már nem is akartam bevezetni, így kicsit aggódtam, hogy hogyan fog elég tejhez jutni - merthogy ő is csak kortyolt párat... de úgy emlékszem pár hónap után megitta, persze még akkor sem sokat, de elfogadta olyan szinten, hogy utána már lehetett egy kicsit többet beletuszkolni!

ha most a másik gyerekemnél is lesz ilyen gond (mégcsak 1 éves és anyatejezik) akkor úgy döntöttem, hogy a rizstejjel fogjuk kezdeni a váltást! szerintem egy próbát lehet, hogy nálatok is megérne...

2011. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon könnyen,gond nélkül elfogadta a lányom a tejet. Sajnos csak 3hónapos koráig tudtam szoptatni,utána tápszert evett. 1éves korától iszik tejet/kakaót.

Neki nagyon jó étvágya van,és egyáltalán nem válogatós.

2011. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nehezen fogadta el annak ellenére, hogy amúgy nagyon jó és mindenevő volt! De sajnos ez nem tetszett neki, és a tejtermékek is hasonlóan nehezen épültek be a menüsorba!
2011. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem itta a tejet, kakaót raktunk bele. Nem örülök neki, de így legalább megvan a napi fél liter tejalap.

Csak pici kakaóport teszek bele, hogy színe legyen, anélkül egyáltalán nem issza meg.

2011. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Legalabb latom, hogy nem o az egyetlen.

A nagyobbik gyereknel nalunk sem volt gond, egyebkent mindketten nagyon jo evok. A kicsi kb barmit megeszik, de a tej nem tetszik neki. A joghurtot, sajtfeleket szereti, de a kefirt is.

Mar probaltam a kakaot, mert a nagyobbik gyerek reggelenkent kakaot iszik es azt is megkostoltattam vele, de nem tetszett neki.

Most epp azzal probalkozom, hogy fel adag tapszert csinalok es rakok hozza tehentejet. Ma reggel majdnem az egeszet megitta igy. Kivancsi vagyok, hogy ez csak veletlen volt-e, vagy este is megissza. Ha igen, akkor egy darabig meg igy fogom adni es majd aprankent csokkentem a tapszermennyiseget, novelem a tejet.

2011. jún. 24. 08:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Első próbára visszautasította, akkor beleszórtam egy nagyon pici kakaót, úgy már benyomta. Két nap után próbáltam újra sima tejet adni, akkor már elfogadta.


Bár ő nem volt válogatós tápszerben sem. A tejre 15 hónaposan tértünk át végleg. Előtte egy hónappal már kóstoltattuk.

2011. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém elsőre megitta, szóval nálunk nem volt gond vele.
2011. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!