Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nevemre írathatom a babát?

A nevemre írathatom a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A férjemmel akivel már évek óta nem vagyok jóba ha minden jól megy akkor már csak 1 tárgyalásunk van és kimondják a válást. Az új páromtól babát várok, viszont nagyon nem szeretném ha a a régi férjem nevére kerülne a baba. Lehetséges az, hogy amíg el nem rendeződnek a dolgok az én nevemen legyen a picur? Egyáltalán kitől tudom ezt megkérdezni, hogy hogyan működik egy ilyen folyamat?

Előre is köszönöm ha valaki tud válaszolni.


2011. jún. 20. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, besétáltok az anyakönyvi hivatalba és a baba édesapja tesz egy elismerő nyilatkozatot. Csak úgy tehető meg, ha jelen van az édesapa és az édesanya személyesen. Valamint vinni kell egy orvosi igazolást a fogantatás időpontjáról. Így születés után rögtön az ő nevére kerül a baba.

Ha mindenképpen a tiédre szeretnéd azt nem tudom hogy intézik, de csak egy telefon és nagyon készségesen elmondanak mindent.

2011. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nem egészen jól írta az első válaszoló...én is pont ebben a szituban voltam.Már külön éltem a férjemtől,és az új páromtól teherbe estem.5 hónapos terhes voltam,amikor kimondták a válást.Azt mondták az anyakönyvi hivatalban,hogy nincs más megoldás,mint,hogy elvesz a párom(így decemberben elváltam,és februárban újra férjhez mentem).Különben a volt férjem nevére kerül a baba.Tudod,ez az apaság vélelme...
2011. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Újra nem akarok férjhez menni egyenlőre. Azt tudtam, hogy sajnos a férjem nevére fog kerülni mindenképp a baba, csak azt szeretném ha inkább az én nevemen lenne amíg nem tudjuk átíratni. Úgy tudtam azt házasságon belül is el lehet dönteni, hogy kinek a nevén legyen ezért gondoltam, hogy talán lehetne így.Próbáltam hívni az anyakönyvi hivatalt, de senki nem vette fel. Holnap majd még probálkozok.
2011. jún. 20. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok.Igen,el lehet dönteni,de azt már a házasságkötéskor meg kell tenni,és azt bele is írják az anyakönyvbe.Pl.nálunk így van(a megjegyzés vagy milyen rovatban):a születendő gyermek neve:Varga.Szóval ha nincs benne semmi "extra"(pl.a Te vezetékneved,vagy mindkettőtökét szeretnétek neki stb.),akkor a férj vezetéknevét kapja.
2011. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!