Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan irathatom át az autót...

Hogyan irathatom át az autót a nevemre?

Figyelt kérdés
Vettem autót egy illetötől a neten találtam rá,megirtuk az adásvételit,de dátumot nem irtunk rá,hogy csak kbmásfélhónap múlva tudom átiratni,mert akkor lesz pénz rá!Most össze szedtem rá a pénzt.aztán az okmányirodában nem engedték aátiratni,mert akitől vettem,még ő sem iratta át a saját nevére,hanem üzérkedett vele,megvette és tovább adta drágábban! Namármost az a baj,hogy mivel nem iratta át ő a nevére,igy kivonták a forgalomból! Abban kérnék segitséget,hogy ha tőle azért vonták ki a forgalomból,mert nem iratta át a nevére és eladta nekem,igy én forgalomba helyezhetem? Vagy kidobtam a pénzt az ablakon és nem tudom én sem ujra forgalomba helyeztetni? Mit tegyek? Mert akitől én vettem,az biztosan nem fogja átiratni magára és ugy ujra eladni nekem papiron,hogy hivatalosan ő volt a tulaj!? Van megoldás?
2010. nov. 17. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Akitől vetted, azzal menjetek el ahoz, akinek legutoljára a nevén volt az autó, és írjatok egymást közt egy adásvételit. Persze ez csak akkor él, ha még nem jelentette ki. Am azt nem mondták az okmányiroába, h duplailletékért lehet csak átiratni?
2010. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az illető nem egy együttműködő egyén,az okmányirodában meg még nem tudtak róla,hogy kivonták a forgalomból,ezt csak az eredeti tulaj mondta,akivel felvettük a kapcsolatot,de sajnos ő már nem tud segiteni semmiben,mert bejelentette az adásvételt és hivatalosan is már nem ő a tulajdonos! Tőle tudtuk meg,hogy értesitették róla,hogy 2napja kivonták a forgalomból ez miatt!
2010. nov. 17. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég bután vásároltad meg a gépet. Gondolom a forgalmiban és a törzskönyvön sem az szerepelt akivel szerződést kötöttél. Ennyi erővel egy lopott autót is vehettél volna, és akkor még a gépet is bukod, plussz magyarázkodhatnál, hogy miként került hozzád.

Egyébként tényleg kivonják forgalomból, ha a vásárló 15 napon belül nem íratja át. Ebben az esetben dupla illetéket fizetsz. Esetleg megpróbálod megbeszélni az emberrel akitől vetted, hogy az egyiket ő fizesse ki, mert ő nem íratta a nevére. Ha nem hajlandó rá akkor mehetsz bíróságra polgári perre, de őszintén nem sok reményt látok arra, hogy elérsz valamit. Ha az eredeti tulaj már leadta az ő adásvételijét akkor ne írjatok másikat mert az okirathamisítás lenne. A dupla illeték kifizetése után nevedre írják és forgalomba helyezheted. Arra is figyelj, hogy az adásvételin szereplő napon köss kötelezőt rá, mert az aláírás és a kötelező megkötése közötti időre 440Ft/nap "fedezetlenségi díjat" szed be a Mabisz. Én is így jártam azért tudom :(

2010. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos buta ewgy üzlet volt,de nincs rutinom benne! Az illetéket kifizewtném én,mert akitől vettem,az ugysem hajlandó az együtműködésre! Remélem sikerülni fog igy!
2010. nov. 18. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy van egy kis kavarodás itt a válaszok között.


Ha már vettél egy ilyen autót, ne aggódj meg lehet oldani.

Ha kivonták a forgalomból, mert az eladó nem íratta át, attól még Te az átírással együtt forgalomba helyeztetheted.

Nem kell dupla illetéket fizetned.

Tőled nem kérhetik, hogy kifizesd az átírási illetéket az átírást elmulasztó helyett. Ekkor az okmányiroda megküldi az adásvételi szerződést az APEH-nak és az szabja ki a fizetendő illetéket és a mulasztási bírságot az eladódra.

Neked arra kell figyelned, hogy rendelkezz az eredeti adásvételi szerződésekkel. Azaz el kell kérned az eladódtól azt az eredeti adásvételit is, amivel ő vette anno. Ha ezek megvannak, akkor átírható és forgalomba helyezhető a jármű.

Figyelj, hogy ha több kézen ment át a kocsi, a törzskönyvben szereplő személytől kezdve meglegyen az összes adásvételi, amelyekkel nyomon követhetőek az esetleges átírást elmulasztók

2010. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!