Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Morbilli-Rubeola-Mumps elleni...

Morbilli-Rubeola-Mumps elleni védőoltás után felment a láza a gyereketeknek? Ha igen, akkor az oltást követő hányadik napon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, majdnem egy hétre az oltásra. Biztos, hogy attól, mert a nyirokmirigyei is bedagadtak tőle. 2 napig nyüglődött, aztán szerencsére kiheverte.
2011. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hány fokos láza volt?

Kiütései is voltak?

2011. jún. 20. 10:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha előre adok neki lázcsillapítót akkor megelőzhetem a bajt? A kiütéseket is vajon ezzel megelőzhetem?
2011. jún. 20. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy adnál előre lázcsillapítót, amikor nem tudhatod, hogy belázasodik-e egyáltalán, és ha igen, mikor?

A fiam 9 nap múlva lázasodott be, majdnem 40 fokos láza volt majdnem 1 napig, 38.5-re tudtam csak levinni. Kicsit piros lett a torka és folyt az orra, de 1 nap után az is elmúlt.

2011. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Majdnem 40 fokos láz???

El kellett vinni kórházba?

2011. jún. 20. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: 39 fokos láza lett, kapott kúpot, nem vitte le, csak a Nurofen szuszpenzió segített. Kiütései nem voltak. Előre ne adj neki, inkább figyeld, kezd-e nyűgös lenni, meg mérd a lázát.
2011. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vittük kórházba. A gyermekorvosunk persze látta, mert úgy volt megbeszélve, ha belázasodik szeretné megnézni, hogy az oltás okozta vagy valami más.

Csillapítottam kúppal / nurofen szirupot kihányta/, hűtőfürdővel és vizes törölközőbe csavarással felváltva.

2011. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak pár napra rá kiütései lettek, vállon, és nyakon. Ez hamar elmúlt, láz egy hét elteltével jött, 1 napig tartott, 38-39 fokos. Szerintem se adj neki lázcsillapítót előre. Ha gyanús, hogy lázas, mérd meg, adj neki, hamar leviszi. De feleslegesen minek gyógyszereznéd?

A másik fiamnak a világon semmi baja nem lett ettől az oltástól.

2011. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oltás után 7. és 8.napon volt 39 fokos láz, hirtelen jött, hirtelen múlt el.
2011. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!