Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kullancsencephalitis elleni...

Kullancsencephalitis elleni védőoltás. Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Kaptunk papírt az oviból és a suliból is, hogy beadathatjuk ezt az oltást. 3 oltásról van szó, kettő ingyenes, a harmadikat kellene fizetni csak. Nem az áráról van szó, 4000 ft. Én ellenzem az ilyen oltásokat, nem vagyok biztos benne, hogy kell ez nekünk. Ti beadatjátok vagy nem?
2011. szept. 29. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

EGYÉRTELMŰEN IGEN!!!


Kullancsok már játszótéren, parakokban is előfordulnak, és nem hiszem, hogy bárki szeretné, ha a gyereke agyvelőgyulladást kapna.

De te tudod.

Sokat járunk, kirándulni, túrázni, nem volt kérdés, hogy beadatjuk-e.


Mi is be vagyunk oltva,illetve most kell megkapnuiknk a 3. oltást. nagyfiam(11,5) már régebben megkapta mind a 3-at, is és kicsi is már kapott 2 oltást(2,5 éves)

2011. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen beadattam már 1 évesen
2011. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak 8 hónapos, de a jövő tavasszal mindenképp megkapja. Elég sokat járunk természetbe, nem akarok kockáztatni, ha megelőzhető a dolog.
2011. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi beadattuk az egy éves fiacskánknak tavasszal, mert nálunk a kertben is vannak kullancsok. Mi is be vagyunk oltva, sőt a kutyáink is (ők lyme kór ellen). Nem azért, mert annyira fölvet minket a pénz, vagy mert nincs jobb dolgunk, hanem azért, mert így nagyobb biztonságban érezzük magunkat.

2011. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok!


Természetesen nem szeretném én sem, hogy betegek legyenek a gyerekeim. De valahogy nem áll ínyemre, hogy beadassam nekik, teljesen tanácstalan vagyok. Ezért is kérdezlek titeket itt.

Az orvosunkat nem kérdezem, mert nem bízom benne, ha tehetjük máshoz viszem őket, ha van valami baj.


Tehát eddig négyen is írtátok, hogy jobb, ha megkapják, ti is beadattátok. Nem volt semmi probléma utána a gyekőcökkel ugye?

2011. szept. 29. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én beadattam a fiamnak.most két éves ,21 és 22 hónaposan kapta meg az első kettőt,egy év múlva kapja a harmadikat.nekünk kellett fizetni az első kettőért
2011. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom nem volt egy éves, amikor kint volt pléden az udvaron és volt benne estére egy kullancs. Beadattam neki, már megkapta mind a hármat.

Nem volt kérdés, hogy beadatom neki, hiszen csak az udvaron játszott, de mi is járunk természetbe, tópartra, mindenhova.

2011. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
n is beállok a sorba! Kisfiam megkapta az oltást. Mi falun lakunk, itt is jár oviba. Hatalmas telkünk van erdővel, az ovi is parkosított, de ahogy már írták, kullancsot a játszótéren is összeszedhet. Én így nyugodt vagyok, hogy a veszélyes agyvelőgyulladás ellen védve van, a Lyme kór pedig kezelhető, gyógyítható.
2011. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rettentő dühös voltam idén, mert a fiamnak be adattam volna az oltást, csak lekéstük.

Rengeteg kóbór macsek, sün.... Kullancstelepek négylábon.

Lekéstünk róla, de a következő oltószezonban megkapja, ahogy a lány is.

Addig meg sűrűn figyelem nem került e rájuk kullancs.

2011. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom!

Mindkét lányomat oltattam amint lehet. Semmi mellékhatás nem volt.

A keresztfiam 1 hétig volt intenzíven, kómában kullancsencephalitis miatt. Én ezt nem kockáztatom.

2011. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!