Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozhatok "végig"? A főnököm...

Dolgozhatok "végig"? A főnököm azt mondta,hogy a szülés előtt 4héttel ki kell vennem a szülés szabit. Június 18-ra vagyok kiírva. Ilyenkor nem dolgozhatok mondjuk június 1-ig?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles kivenni a szülési szabit. én is az utolsó 2 hetet töltöttem otthon addig dolgoztam.
2009. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A törvény csak úgy rendelkezik, hogy a szülési szabadságból 4 hetet lehetőleg a szülés előtt kell kiadni. Ez csak egy lehetőség, de nem kötelező. Ha nincs semmi gondod,akkor nyugodtan dolgozhatsz végig, vagy az utolsó pár hetet szabadságon vagy táppénzen töltheted. Ha kereseted alapján max. gyedre vagy jogosult, akkor anyagilag is úgy jársz jobban, ha szülési szabadságod csak a szülés napjától ketyeg.
2009. márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozhatsz végig, én is a szülés előtt vettem ki a rendes szabinak egy részét. Nem vagy köteles szülési szabira menni a szülés előtt. És azt tényleg csak a kiírt időpont előtt 28 nappal vagy a szülés napjával lehet megkezdeni.
2009. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles kivenni a szülési szabadságot, dolgozhatsz végig

Én a gyerkőc születésétől vettem ki a szülési szabit/tgyást.

2009. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!