Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák bekerülni egy...

Hogyan tudnák bekerülni egy anyaotthonba?

Figyelt kérdés
22éves vagyok, két kicsi manóval. A férjem mikor még a gyerekeket terveztük, akarta őket, de mára már útban vagyunk neki. Sokszor ver, a kicsiket is. Úgy beszél velünk, ahogy egy utolsó senkivel se tudnák. Kértem segítséget a gyermekvédelemtől, de hiába. Beszélni akarnak a férjemmel is, aki hallani se akar róla, és hazudik, mindenért engem okol. Holott még a házból sem tehetjük ki a lábunkat. A gyest meg a cspt elveszi, vagyis az ő számlájára van utalva, és hiába kérem, nem adja. Van olyan, hogy alig van itthon kaja, de pénz sincs, hogy valamit rendeljek vagy elmenjünk boltba. A nane-t nem tudom elérni. Pedig milliószor próbálkoztam. A verésekről sajnos nincs látlelet. Tudom, hogy hibás vagyok, nem is bújok ki a felelősség alól, csak szeretném helyrehozni, amit elrontottam. Nyugodt légkört akarok a manócskáknak. Rokonaink nincsenek, barátaink se. Csak a gyes meg a csp lenne jövedelemnek. Tudom, hogy önző kérés, de ha esetleg volt így valaki, akkor írja meg, hogy mászott ki ebből, vagy hogy most honnan kérjek segítséget. Vagy ha valakinek vannak olyan kapcsolatai, akik tudnának segíteni, kérem írjon. Egy két és fél és egy másfél éves kis tündérke életét szeretném helyrehozni. Előre is köszönöm! És kérlek ne bántsatok, azt megteszi más!
2009. márc. 20. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

anyaotthonok listája elérhetőséggel:

[link]


itt is nézelődhetsz:

www.voroskereszt.hu

www.anyaotthon.hu


sok sikert!

2009. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd nem tud segíteni? Szerintem ez rá is tartozik. Ő tud róla, hogy ilyen helyzetben vagytok? Elvileg azért jár ki családlátogatásra, hogy megnézze milyen körülmények között éltek.
2009. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lépj minnél előbb!!Telefonkönyv,internet.Hívd fel az anyaotthonokat,kérdezd meg van-e hely,ha van egyből fogadnak.A gyes és csp-ről :bemész a MÁK-ba a gyerekek szül.kivonatával,tajkártyával,és a következő hónapban a te neveden vannak,és oda utalják ahova mondod!Légy erős!És intézkedj mihamarabb!
2009. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A védőnőt csak a gyerekek súlya érdekli, más nem. De mindent megpróbálok, köszönöm!
2009. márc. 20. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld felvenni a kapcsolatot a LEA anyaothonal.Az interneten is rá kereshetsz.Lehet telefonon és levélben is.
2009. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jövő héten felhívom a Leat. Köszi szépen, rendesek vagytok!!!
2009. márc. 20. 19:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs esetleg aki segíthet, szülő, testvér valaki? Nagyon sajnállak. A gyest és a családit írasd át magadnak minél előbb. Ha legközelebb megüt azonnal menj orvoshoz és jelentsd fel!
2009. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg még a Család,Gyermek,Ifjúság Egyesületet tudom ajánlani. Herczog Mária az ország egyik legnagyobb gyermekjog védője, sokat tett a gyermek bántalmazások ellen.Írj nekik esetleg,hátha tudnak segíteni.


[link]

Itt vannak elérhetőségek,telefonszám email minden.

Remélem sikerül kikerülnöd ebből a helyzetből!

2009. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos édesanyám meghalt, apámat nem ismerem, csak nevelőapám volt. Vele és a testvéreimmel a férjem miatt 2éve megszakadt a kapcsolatunk. Akkor a férjemnek adtam igazat, de ma már tudom, csak arra ment ki a dolog, hogy egy ilyen esetben ne legyen, aki segít. Ma már kiismertem őt, akkor még naív voltam, hittem neki. De ezt nem hagyom annyiban.
2009. márc. 23. 01:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!Budapest,pontosabban Budafok Menedek Alapitvany Mamas Otthona.Segiteni fognak csak mond el h mi a problemad!

Adjak elerhetoseget?Az oldaluk:www.menedekalapitvany.hu

De inkabb megadom a telefonszamot is mert ugy latom ez eleg surgos ugy.

061/226-2756,mobil:)0620/999-7280

Sok sikert.

udv;27 hetes kismami

2009. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!