Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS vagy táppénz? Hogyan...

TGYÁS vagy táppénz? Hogyan járnék jobban?

Figyelt kérdés
Az utolsó 4hétre is már igényeljek tgyást,mert miután megszületik a baba kapnám a tgyást és 9-10hónapig a gyedet,majd vissza szeretnék menni dolgozni.(Gondolom utána gyes). De ha úgysem használom ki a gyed-időt,akkor érdemesebb tgyást igényelni mint táppénzre elmenni(az elején)?Vagy rosszul gondolom?
2009. márc. 19. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a TGYÁS-t a baba születése után igényeltem mert az több mint a táppénz, és több mint a GYED. A GYED ugyanis maximálva van, a TGYÁS pedig nincs az a fizetésed 70%-a.
2009. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én a baba születéséig táppénzen voltam. Az a fizu 70%-a, úgy tudom. Az összege is annyi volt, kb. A TGYÁS-t én a szülést követően kértem, az 6 hónap, a fizu 70%-a. Én így jobban jöttem ki. A GYEDet még most "gyakoroljuk", abban nem vagyok még járatos.

Üdv

7 hós baba anyukája

2009. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a szülés várható időpontja előtt kb két héttel már kértem a tgyást. A táppénzem 48e volt, a tgyásom 72e, így erre a két hétre is kicsit többet kaptam mire a pici megszületett, pláne hogy később is lett mint ahogy ki voltam írva. Igaz nem kaptam a szülést követően 168 napig, mert szülés előtt már kihasználtam belőle valamennyit, de így legalább szülésre kaptam kicsit többet. Mondjuk igaz gyakorlatilag nem kaptam meg a pénzt még, csak mikor megvoltak a pici iratai, de amint kész voltak küldtem is be a mhelyemre és rá egy hétre meg is kaptam a számlámra a pénzt is. Szóval igazából nem tudom! Most végül is amit elvesztesz a tgyás végén napokat, akkor ha a szülés várható napja előtt x nappal veszel ki, vhol annyit nyersz az elején pénzben. Tehát igazából szerintem nincs jelentősége. De ha jó táppénzt kapsz akkor érdemes megvárni a szülés napját, meg pláne ha jó fizud volt, mert akkor jó tgyást kapsz, ami nincs maximalizálva, míg a gyed igen! Én úgy voltam vele, hogy mivel kevesebb a táppénzem ezért ez egy kis plusz és az elején nagy szükség volt a pénzre, a végére meg megtanultam mire mennyi kell és úgy terveztem a családi költségvetést.
2009. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!