Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerre több támogatásra...

Egyszerre több támogatásra vagyok jogosul, vagy csak egyre, amit én választok? Gondolok itt a gyesre, gyedre, tgyesre.

Figyelt kérdés
Van 180 nap munkaviszonyom.
2009. márc. 18. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Esőként TGYÁS jár, aztán GYED, majd GYES. Egymás után. Ezen kívül családi pótlék; szüléskor egyszeri anyasági jár, és esetleg az önkormányzattól egy egyszeri születési (nem tudom, h mi a pontos neve), amit az önkormányzattól tudsz megkérdezni, esetleg a védőnődtől. Nálunk 25000 Ft járt.
2009. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy, plusz hozzá a családi pótlék. Ha a szülés pillanatában is él a munkaviszonyod, akkor először TGYÁS jár, az fél év, utána a GYED (a kettő között az a különbség, hogy a TGYÁS nincs maximalizálva és amúgy is több szokott lenni, mert a tényleges fizetésed és egyéb juttatások <<prémiumok, túlórák>> is beleszámítanak az átlag kiszámításába, a GYED-nél viszont csak az alapbér), ez a gyerek 2 éves koráig jár, majd utána a GYES, ami a gyerek 3 éves koráig jár. Ha GYED alatt bármi munkát akarsz vállalni (persze bejelentettet), akkor le kell mondani a GYED-et (vagy megszakítani), és GYES-t igényelni (de csak ha a baba elmúlt egy éves, különben GYES-re se vagy jogosult). Természetesen a családi pótlék a gyerek születésétől jár, nem számít, hogy dolgozol-e vagy sem.
2009. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!