Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 Hetes Terhességnél kismamato...

6 Hetes Terhességnél kismamatorna?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok és szeretnék tornázni(Rubint Réka, Kállai Ildikó). Elkezdhetem? Pénteken megyek dokihoz.

Ha elkezdhetem melyiket csináljam inkább?


2011. jún. 1. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a gyógytornászomhoz jártam kismama tornára is, de csak a 12.hét után, viszont, még a szülés hetében is voltam :)
2011. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Az első 12 hétben nem ajánlott,és főleg nem a Rubint Réka féle otthonvégezhető valami.

Egyáltalán nem biztos ugyanis,hogy attól még hogy látod a tv képernyőn,te is jól fogod csinálni (testtartás,stb,nincsen kontroll)


Engedd meg a babádnak,hogy kényelmesen "bevackoljon",és a fejlődés főbb szakaszain átessen,aztán 12 hetes vizsgálat után irány a torna.

De én még ekkor is inkább a csoportos élő-edzéseket javasolnám szakfelügyelettel.

2011. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jójó köszönöm:))
2011. jún. 2. 06:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!


Ha sportoltál szülés előtt, akkor nyugodtan csinálhatod most is. Ha egy bizonyos fajta terheléshez hozzá van szokva a szervezeted, akkor nem az nem okozhat bajt akkor sem ha babát vársz. Én 16 hetesen 10-15 kg-s hátizsákkal túráztam az Alpokban, szülés előtt két héttel még futottam, és Rubint Rékára is tornáztam. Bár nekem az inkább csak egy kis átmozgatásnak tűnt, nagyon "lightos" az egész. Szerintem nyugodtan csinálhatod, de ha izgulsz, akkor várd meg az orvos mit mondd a dologról.

2011. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Nem nagyon sportoltam, csak ha néha elkapott a hév, hogy most tornázni akarok, akkor csináltam 2 hétig, de ennyi.:))

Inkább megvárom, hogy mit mond a doki.:))

Köszönöm a válaszod:)

2011. jún. 2. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem két hetet, két hónapot akartam írni...
2011. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont RR még a szülésem napján is ment, csak a futást hagytam abba két hónappal a szülés előtt.
2011. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!