Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélkülin vagyok. TGYÁS...

Munkanélkülin vagyok. TGYÁS jár? Mit jelent pontosan a TGYÁS?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 11:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem ide akartam feltenni a kérdést.
2009. márc. 11. 11:50
 2/5 anonim ***** válasza:
2009. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,


a TGYÁS - terhességi gyermekágyi segély. Azon anyáknak jár, akiknek van biztosítási jogviszonya (Neked van, mert a munkanélküli segély ideje alatt biztosítva vagy), és a szülést megelőző 2 évben van min. 180 nap munkaviszonya.

Igényelni a szülés várható időpontja előtt 28 nappal lehet legkorábban az illetékes TB-nél. 168 napra jár, a szülést megelőző év jövedelme alapján számolják. Annak a 70%-a naptári napra lebontva.

Amennyiben a munkanélküli segélyed nem jár le a szülésig, igényelheted. (ha esetleg előbb lejár, érdemes a szülés előtti 28 napos verziót kihasználni, a lényeg, hogy biztosított legyél még, amikor igényeled)Persze, visszamenőleg is meg lehet kérni.

Én is eben a cipőben járok, csak innen tudom. Remélem, tudtam segíteni.

2009. márc. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Jún.2-ig jár a járandóság, én ápr.13-ra várok, úgyhogy nem jár le addig... Hétfőn megyek, majd szólok...

Köszi!!!

2009. márc. 11. 17:56
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, hogy a TB-nél kell igényelni? Majd jövőhéten megpróbálom elintézni.

Mégegyszer is köszönöm!

2009. márc. 11. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!