Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor aki munkanélkülin...

Most akkor aki munkanélkülin van az nincs biztosítva? A tgyás miatt kérdezem, akkor már nem is jár?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is azon izgulok, hogy most mi van? mert nekem januárban megszünt a munkahelyem, februárban terhes lettem.Akkor én sem vagyok biztosított. Bár azt hallottam, hogy a férjem után, mint kismama lehetek biztosított.Ez igaz lehet???
2009. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is januárban szűnt meg a munkahelyem és februárban lettem várandós. Hát nem tudom hogy a férjünk után mi jár?! De alanyi jogon járni fog a gyes ennyit tudok. Mert ahogy hallottam megváltoztak a törvények és nem úgy van mint rég.
2009. jún. 5. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:

*****


Erről a linkről letölthető az az állásfoglalás, hogy a munkanélküli ellátás, milyen feltételekkel jogosíthat tgyásra esetleg gyedre is. Tgyást két féle módon járhat munkanélküliként. Az ellátás megszűnését követő 42 napon belül szülsz, akkor passzív jogon jár, de gyedre már nem leszel jogosult. Ha ellátásod kitart a szülés napjáig akkor csak a szülés után kell tgyást igényelni. Annak lejárta után nem gyedet kell igényelni, hanem először újra vissza kell munkanélkülire és csak utána gyedet igényelni. Egy picit trükkös, de az a lényeg, hogy nem a munkanélküli ellátást kell először megszüntetni és utána tgyást igényelni, hanem a munkanélküli folyósítása alatt igényelni tgyást.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát én innen semmit nem tudok letölteni de köszi az infót amit írtál.
2009. jún. 5. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem van már egy kislányom, vagyis nekünk... azt tudom, hogy gyes fog járni, gyedre nekem a férjem megy el. csak azt nem tudom, hogy most akkor biztosított vagyok-e vagy nem.ő utánna.
2009. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szabad összekeverni az álláskeresési járadékot és az álláskeresési segélyt. Míg a járadék ad biztosítást, addig a segély nem.


Egyébként érdekes amit az második válaszadó írt (most töltöm le a linkről a cuccot), ugyanis a hivatalos füzetkében, amiben össze van foglalva az összes ellátás, ott pont az van, hogy az álláskeresési járadék folyósítása alatt nem lehet igényelni a GYEd-et, viszont ha megszünteted vagy felfüggeszted az álláskeresési járadékot, akkor már nem vagy biztosított, vagyis nem jár a gyed.

2009. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lejött az anyag (akinek kell pdf-ben, írjon privit), annyiban módosult az, amit én tudtam, hogy az álláskeresési járadék szüneteltetése esetében jár a tgyás, gyed.

Köszi a linket, nagyon hasznos az információ.

2009. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én munkanélküli voltam mikor szültem,t-gyás jár,de már majdnem 3 hónapja igényeltem és azóta se küldték.Nem tudom mennyi lesz.Ami még járt az egyszeri anyasági és a családi pótlék.
2009. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!