Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a most 3hónapos...

Hogyan tudnám a most 3hónapos kislányomat a későbbiekben az anyósom ellen nevelni?

Figyelt kérdés

Jobban mondva nem is ellene nevelni,csak azt akarom majd elérni,hogy ne szeresse majd annyira,és a pici ne akarjon majd vele sehova elmenni!

Játszon vele nálunk,látogassa,de nem akarom,hogy akárhova is elvigye nélkülem!!!!


2009. márc. 8. 19:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom sem az "igazi" nagymamája a fiamnak (nem a férjem édes anyukája) és nem egy egyszerű nőszemély, de attól függetlenül eszembe se jutna ellene nevelni a fiamat (4 hónapos). Ő már a 6. unoka, de ugyanúgy szereti, mint az összes többit. Annak a gyereknek szüksége van a nagyszülőkre. Az egyik sógornőm pont úgy gondolkodik ahogyan te is, nem jönnek ki egymással. Amikor nagy ritkán (egy évben talán kétszer) elhozza a mamához a fiát, a gyerek kivirul és nem lehet haza rángatni. Szerintem neki kell majd eldönteni, hogy akarja e a mamát vagy sem. Ha anyósod stílusa olyan, akkor a gyerek se fogja szeretni.

A turis ruhákhoz csak annyit, hogy én egyetlen egy rugit vettem a fiamnak, az összes többi ruháját örököltük. A babaruha nem olyan dolog, amit sokáig hordanak és tönkremegy, itthon meg igazából tojok a divatra.


4 hónapos anyuka

2009. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én anyósom is egy -finoman fogalmazva- furcsa nőszemély. Nekünk 4 gyerekünk van. Minden alkalommal, mikor kiderült, hogy babát várunk, szó szerint hisztériás rohamot kapott. Volt, hogy eljött hozzánk balhézni, amikor tudta, hogy a férjem nincs itthon. A 4. babát pont emiatt csak akkor mondtuk meg neki, amikor már muszáj volt. Így se beszélt velem 4 hónapig (szerencsére!!!), mert szerinte a pici csak nekem kellett... A gyerekeket is megpróbálta ellenem hangolni és a férjemet is... szerencsére nem sikerült neki. Mégsem nevelem a gyerekeket ellene. Biztosan érzik ők is, hogy köztünk nincs minden rendben, de mégis ő a nagymamájuk. Persze a picit (6 hónapos) nem engedem el vele egyedül sehová, de a nagyobbakat (16, 13, 11 évesek) nem tiltom el tőle. Így is tudják, hogy mi a helyzet. Remélem, hogy ha ők felnőnek, meg fogják érteni a helyzetet és nem fogom tőlük visszakapni a dolgot... én se szeretném, ha majd egyszer a fiam felesége így viszonyulna hozzán (persze nem szeretnék soha így viselkedni, ilyen anyós szerepbe jutni). Szerintem is jobban jársz, ha a pároddal és az anyósoddal nyíltan megbeszélitek, hogy mi lenne jó mindannyiótoknak.
2009. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!