Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a zárojelentésen...

Mit jelent a zárojelentésen ha azt írják rá macerált?

Figyelt kérdés
Nem rég vesztettem el a babámat olyan okból hogy a köldökzsinoron valódi dupla csomot találtak! 34 hetesen nem éreztem mozogni és az orvos nem talált szívhangot és ezért meginditották a szülést. Az első babánk lett volna nagyon sokáig tartott a vajudás 25 órán keresztül nem akarták sietettni ne hogy baj legyen a méhemmel. A szülés után derült ki a csomó hogy ez okozta a gondot. Nem veték észre a vizsgálatokon pedig mindig rendszeresen jártam mindenhova. A zárora az volt írva hogy macerált gyermek született. Most olvastam nem figyeltem akkor rá és nem tudom hogy ez mit jelent!? Ha valaki tudja a választ írjon mert nem mostanába megyek a dokihoz (ha csak nem lesz valami gond) majd csak a gyermekágy lejárta után és csak akkor tudok vele beszélni. Legyetek szívesek válaszolni! Előre is köszönöm!
2009. márc. 5. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétem, nagyon sajnálom a mi történt. Én úgy tudom, hogy a macerált orvosi értelemben felázott bőrt jelent.
2009. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ már féltem hogy valami komolyab lehet csak azt a doktor már nem akarta megmondani!Mégegyszer köszönöm szépen!
2009. márc. 5. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Latinul a macer sovány, erőtlen.

És sajnálom

2009. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sajnálom, együttérzek veled:(

Lényegében a macerált az olyasmi, hogy a vérellátás megszünése miatt (a zsinóron lévő csomó okozta) a magzat elhal, összeesik és a magzatvíz beleivódik a bőrébe, ez a maceráció.

Sok erőt neked!!!!!++++++++++++

2009. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Elöször is,nagyon sajnálom,ami veled történt,átérzem,velem is ugyanez történt,csak nekem más okbol.Most megnéztem én is a papirt,neki ez volt irva:"Bőr,vörhenyes színű,nem macerált"

Én sem tudtam,mi ez,de köszönöm a többieknek.Bocs az offéert.

2009. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!És nagyon szépen köszönöm az együttérzést!
2009. márc. 5. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is csomó volt a köldökzsinóron de már csak a császármetszéskor vették észre. Ezt uh-n pedig látni kellett volna.
2009. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, h régi a kérdés, de hátha valakit érdekel a válasz!


"A magzat méhen belül a magzatvízben van, abban lebeg. Az elhalt magzatban is beindulnak az autolitikus folyamatok, a magzatvíz áztató hatása révén a teste fellágyul. A folyamatot tehát macerációnak nevezzük. A macerált magzat teste szétterül, hámja cafatosan lefoszlik, minden szerve petyhüdt, egyenletesen szennyesvörös színű."

2013. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!