Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihez fordulhatnék aki elmagya...

Kihez fordulhatnék aki elmagyarázná a pénzügyi járandóságokat?

Figyelt kérdés

Kihez kell mennem? Melyik intézményhez?

Úgy értem, ha számlagondom van a bankba vagy a postára megyek, ha adóval van gondom akkor az apehba.

Szeretném, ha valaki elmondaná nekem pontosan, hogy akkor mi is jár és mi nem a baba születése után. De nem tudom hova menjek.


2011. ápr. 19. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt a kérdést én tettem fel, remélem segít, mert nagyon hasznos válaszokat kaptam mindenkitől!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit részletezd a kérdésed, hogy konkrétan mikre vársz választ.


Mert pl. ha folyószámla ügyintézésre gondoltál, akkor ugye abba a bankba kell menned, ahol a számládat vezetik. (OTP, K&H.....)

Az adó igen, az apeh-ra tartozik, de ha konkrét kérdésed van, akkor lehet egy könyvelő, v vki más tud neked még segíteni....


A babadolgok az első hsz-emben.

2011. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan a Tgyás érdekelne. Gyed-et nem kapok, mert nincs elég munkaviszonyom, de a tgyás-hoz meg van a biztosított időm és a nappali tanulmányaim is. De nem sikerült kibogoznom mennyi jár és az hogyan is jár.

Védőnőm szerint, de ő sem biztos ebben egyszerre csak egy jár, tehát pl először a tgyás, utánna a gyed és végül a gyes. De hogy hogyan is működnek a dolgok, hogyan kell igényelni mennyi is fog járni azt ő sem és én sem tudom.

Ezek szerint akkor az OEP-ba kell be mennem érdeklődni.

2011. ápr. 19. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondta a védőnőd, egyszerre csak egy jár. és a sorrend is úgy van. Tgyás, gyed, majd gyes.

De ezenkívül, mint olvashatod a linknél, jár még az egyszeri anyasági támogatás is mindenkinek.


A gyed -ha nincs munkaviszonyod most- de a tgyás igénylésekor volt, a folyósítás ideje alatt szűnt meg, akkor is jár.

De ezt megtalálod ezeken az oldalakon, amit küldtem.

2011. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!