Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családival, anyaságival,...

Családival, anyaságival, tgyás-sal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
A nyomtatványokon lakcímnél az szerepel, hogy: "Azon lakcímet kell feltüntetni, ahol a kérelmező életvitelszerűen tartózkodik és amely a kérelmező lakcíméről kiállított hatósági igazolványában bejelentett lakcímként (lakóhely vagy tartózkodási hely) szerepel. Na most, ahol én életvitelszerűen tartózkodok, oda nem vagyok még bejelentve. Beírhatom ezt a címet. Ide szeretném postán kérni a pénzt is, nem számlára, és nem a bejelentett címeimre.
2011. ápr. 12. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

"és amely a kérelmező lakcíméről kiállított hatósági igazolványában bejelentett lakcímként (lakóhely vagy tartózkodási hely) szerepel."


szerintem jelentkezz be ideiglenesen oda, ahol most laksz

2011. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha az olyan egyszerű lenne, már megtettem volna...
2011. ápr. 12. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a nyomtatványokhoz mellékelni kell az igazolvány(ok) másolatait. Ezért nem lesz jó, ha csak úgy beírod az életviteles címedet. Vagy ideiglenesen bejelentkezel vagy számlára kéred, amelyik az egyszerűbb :)
2011. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogy alul be kell jelölni, hogy milyen iratokat mellékelek az igényléshez. És nem muszáj a lakcímkártyát, hanem lehet pl. a személyi mellett a Taj-kártyát is. Az szerintetek így akkor megoldható?
2011. ápr. 12. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmezed a nyomtatványt. A lakcímkártyát mindenképpen mellékelni kell.
2011. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem értelmezem rosszul.


"15.1. Személyem azonosításához szükséges irat (a felsoroltak közül csak egy irat bemutatása vagy csatolása szükséges, ezt jelölje „X”-szel!):

□ érvényes személyi igazolvány, személyazonosító igazolvány (régi vagy új, kártya típusú)

□ érvényes kártya típusú gépjárművezetői engedély

□ érvényes útlevél

□ érvényes bevándorlási, letelepedési engedély, magyarországi tartózkodásra jogosító egyéb irat


15.2. A jogosultság elbírálásához szükséges további iratok, amelyeket bemutatok, illetve másolatukat mellékelem (amelyiket bemutatja vagy csatolja, kérjük jelölje „X”-szel):

□ a) kérelmező lakcíméről szóló hatósági igazolvány (állandó lakcím, illetve tartózkodási hely igazolására)

□ b) kérelmező TAJ kártyája

□ c) adóazonosító jelet tartalmazó kártya

□ d) terhesgondozást végző orvos által kiadott igazolás a terhesgondozáson való részvétel számáról. A kérelmező hozzájárulása esetén a terhesgondozási könyv alapján készült kivonat is elfogadható. (Ha a terhesség időtartama alatt a külföldi tartózkodás időtartama egybefüggőn az 5 hónapot meghaladta, az igazolás mellőzhető, a külföldön tartózkodás tényét azonban igazolni szükséges. E rendelkezés nem vonatkozik arra a nem magyar állampolgárságú nőre, aki a Magyar Köztársaság területén jogszerűen történő tartózkodásra hivatkozva nyújtja be kérelmét.)

stb.


Választási lehetőség van, nincs ott, hogy az mindenféleképpen kell. De javítsatok ki, ha tényleg rosszul értelmezem.

2011. ápr. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!