Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hónapos kisfiam, már most...

14 hónapos kisfiam, már most olyan mérges tud lenni, hogy a földhöz vágja a játékát. Mi lesz később?

Figyelt kérdés
Félek, rosszul csinálok valamit. Mit csináljak ilyenkor, amikor földhöz vág valamit? Hiába mondom, hogy eltörik, tönkremegy, fáj a játék cicának, kvázi nem érdekli. Többször is földhöz vágja. Ha bármire azt mondom, hogy ne csinálja, nem érdekli. Ha elkérek egyébként valamit, szépen a kezembe teszi, vagy elkéri, szóval érti a dolgokat, csak ha úgymond tiltanék valamit, arra nem hallgat, sőt.
2011. ápr. 5. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém is ezt csinálja. Szerintem ezt ki fogják nőni.

Én ma már ahhoz folyamodtam, hogy egy ilyen pillanatában azt mondtam Neki: Ha nem hagyod ezt abba, akkor ki kell porszívózni az orrod (épp meg van fázva). Érdekes módon, abba is hagyta:-)

2011. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja kinőni. Ha földhöz vág valamit,akkor vedd el tőle és ne add vissza neki. Ha hisztizik,akkor se. Sőt,ha hisztizik,akkor ne is figyelj rá. Ha látja,hogy nem ér el vele semmit,akkor majd abbahagyja. Most tetszik neki,hogy ugráltathat.
2011. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért is vagyok tanácstalan, mert harapni is szokott, akkor is már próbáltam, hogy mondom neki, hogy fáj, bla-bla, vagy nem reagálok, de semmi sem jött be eddig. Ha olyan hangulata van, akkor harap. Biztos nem lesz könnyű eset később sem.
2011. ápr. 5. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem kell vele beszélgetni hanem bevinni egy másik szobába ott hiztize ki magát addig ne foglalkoz vele amig hisztizik.
2011. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hiszti ellen kb kétszer kell megcsinálni: ruhástul fürdőkád és zuhany

utána már elég volt mondamon hogy viszlek a kádba :))

2011. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 S.G.Aniko válasza:
Én nem vagyok még nagyon tapasztalt szülő, de tényleg nem szabad hagyni, hogy akármit megengedjen magának a gyerek, mert ha most megengeded neki, 1-2 éven belül a fejedre nő, és majd ő parancsolgat neked. Egy szülőnek kell, hogy legyen tekintélye, ha más nem, csak odacsapsz a kezére, nem nagyot, csak annyit, hogy tudja, hogy az ilyen dolgokért nem jutalom fagyit kap.
2011. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyermekem egy evesen kezdte ezt, belevorosodott a feje a meregbe, a hisztibe, nem csak targyakat vagott foldhoz, hanem sajat magat is. Lefekudt (de persze arra figyelt, hogy ne ledobja magat, a fejet ovatosan lerakta, ez kulon nevetseges volt), majd egtelen orditasba kezdett.

En azt csinaltam, hogy

- elso korben eltereltem a figyelmet, mutattam valami egyebet, de nem adtam be a derekamat, tehat ha mondjuk amiatt tort ki a hiszti, mert nem kapta meg a konyhakest, akkor tovabbra sem adtam oda, de probaltam felkelteni a figyelmet neki valo dolgok irant

- ha ez nem segitett, akkor nem foglalkoztam vele, mentem tovabb es csinaltam a dolgomat, kozben figyeltem

- ha ez sem jott be, akkor beraktam a szobajaba, ruhak egyreszet levettem, befektettem az agyba es elmagyaraztam neki, hogy en most itt hagyom, gondolkozzon el azon, hogy ennek mi ertelme van. Altalaban valami nyugtatobb zenet is benyomtam neki, vagy radiot.

2-3 percenkent raneztem, de mar az elso ranezeskor nyugodt, tunodo arca volt, mint aki meditalt. Kesobb kijott, amikor akart es nyugodt volt.


Ez a modszer bejott, most 2 eves es 4 honapos, annak ellenere, hogy mennyire akaratos szemelyiseg nagyon ritkan fordul mar elo. Talan havonta egyszer, amikor mas baja is van (betegseg miatt nyugos, vagy nem aludt eleget es almost, stb). De szerintem ez egesz jo arany.

A kisebbik fiam most lesz 15 honapos, o is kezdi, vele is ezt a modszert fogom alkalazni.


Az tuti, hogyha pattan nalad is a cerna es orditasz vele, vagy mergelodsz, az nem jon be, csak meg rosszabb lesz a helyzet. Tudom, mert nalunk is volt ra pelda, volt, hogy mar nem birtam magam turtoztetni, mert sorozatban csinalta a pataliat. Hat, amikor en is kiabalni kezdtem, akkor meg jobban beleadta az erzest.

2011. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!