Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így helyes?...

Szerintetek ez így helyes? Kérlek osszátok meg vele a véleményeiteket!

Figyelt kérdés

Van egy imádni való 14 hónapos fiúnk, igazi szerelem baba. Nagyon szeretjük Őt. De mióta megvan a párom még többet dolgozik, hogy mindenünk meg legyen. Én itthon főállású anyaként vagyok a fiammal. A párom mondta, hogy mikor hazajön, neki még dolgozni kell, tanulni vagy éppen rendezni a gondolatait és nem tud a fiúnkra vigyázni, így ha mosogatok vagy főzők, akkor úgy tegyem, hogy neki ne kelljen a fiára vigyáznia. Amúgy imád vele lenni és szeret is játszani vele.

Nem várja le, hogy mindennap meleg étel legyen. Csak azt akarja, hogy a fiúnk boldog, kiegyensúlyozott legyen, én pedig ne legyek hulla estére.

Ez a normális, hogy az apuka nem segít otthon?

(az utóbbi fél évben nagyon sokat segített - ez maga volt az álom - , de most valahogy szót szót követett és ez lett az eredmény.


2011. ápr. 4. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mintha csak én írtam volna ki a kérdést!

Sajnos az én párom is rengeteget dolgozik. Nem tudok mást tenni, igyekszem átszervezni mindent, hogy mindenkinek jó legyen.A szombat viszont az övék, babaúszásra járnak. De egyébként mostanában abban korlátozódik a fiunkra vigyázás, hogy ad neki két puszit indulás előtt. 2*, ha volt velünk sétálni.

2011. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod!

És Te hogy bírod lelkileg, fizikailag? Mennyi idős a gyermeketek? És a fiatok hogy viselő az apa hiányát?

2011. ápr. 4. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

14 hónapos, mint a tiétek. A férjem vállakozó rendszermérnök, hálózatokat épít. Péntek óta nem láttam, ma éjjel jön haza, egész hétvégén dolgozott.

Hát, mikor beteg volt és egy hétig ült kórházban, bizony nem nagyon ismerte meg a fiú, mikor hazajött:S De azért imádják egymást és mi is imádjuk egymást.

Hogy bírom?

A kész ház lebeg a lelki szemeim előtt, gondolatban már tervezem a bútorokat:)

És készülünk a kistesóra, csak sajnos nem akar jönni:(

2011. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
fizikailag estére kimerült vagyok, ha van erőm, írom az államvizsgadolgozatomat.
2011. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egyébként, ha hasonszőrűvel akarsz beszélgetni, mármint velem, írj privit, megírom a skype id-met.
2011. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem azért az lenne a fer, ha ő is vigyázna rá, amikor otthon van...Egy mosogatás nem több, mint 10-15 perc, ennyit igazán meg lehet tenni, avagy ha nem a gyerekre akar figyelni, akkor mosogasson el, mosogatás közben lehet remekül rendezni a gondolatokat.

Jó, én nem akarok beleszólni, nekem nincs férjem, párom, de ha lenne, én elvárnék némi segítséget az otthoni munkában, hiszen nekem sem jár le a munkaidőm, az otthoni, gyerekkel kapcsolatos teendők szerintem közösek. Nyilván amikor ő nincs otthon, akkor azé a dolog, aki otthon van, de utána? De lehet, hogy én vagyok túlságosan munkamegosztás-elvű, nem tudom, a gyakorlatban ezt nekem nem volt módom megvalósítani.

2011. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalunk is volt ilyen idoszak.

Egesz pontosan ugy nezet ki, hogy ket munkahelye volt a ferjemnek, az egyik hetfotol szombatig, reggel hatkor ment el es delutan 2-3 ora korul jott haza, a masik pedig keddtol vasarnapig, delutan 5-6 korul ment el es ejfel-1 korul jott haza. Az nagyon jol hangzik, hogy delutanonkent 3-4 orat velunk volt, de ha bekalkulaljatok, hogy ejjel viszont csak kb 4 oraja maradt alvasra, az esti munkajat pedig vegig volan mogott toltotte, igy rogton kiderul, hogy az otthon toltott 3-4 orabol kettot aludt. Voltak napok, amikor alvason kivul zuhanyozott, evett, oltozott es ment is tovabb. Amikor viszont maradt meg fel ora, akkor en egyertelmuen elvartam (meg o is igenyelte), hogy azt velunk toltse. Ha egy ora maradt, akkor azt is tisztan. Elmentunk setalni a gyerekekkel kozosen, vagy otthon jatszottunk egyutt. En semmilyen hazimunkat nem vartam el tole a szerelesen, javitason kivul, illetve gyerekvigyazast sem, hogy en a dolgomat vegezhessem. Mindig ugy sakkoztam, hogy a hazimunka, fozes, mosogatas, minden akkor keruljon sorra, amikor o nincs itthon. Nagyon keves idot tudtunk egyutt tolteni, ezert nem akartam ezt a keveset is hazimunkara szanni ahelyett, hogy en is vele lennek (a gyerekekkel egyutt). Egyben szabadnapja sohasem volt, hetfon delutan es este volt otthon, vasarnap meg delelott, ez a ket szabadnapszeruseg tett ki egyet. Ilyenkor elofordult, hogy elvitte a sracokat bevasarolni, de ritkan maradtam ki a kozos bulibol.

2011. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NEM NORMÁLIS!!

Az én párom is sokat dolgozik, de mind a két gyerekével foglalkozik, egy gyereknek ugyanúgy szüksége van az apja társaságára, mint az anyjára.

ÉS ennek valahogy magától kell(ene) jönnie az apa részéről.



"úgy tegyem, hogy neki ne kelljen a fiára vigyáznia"


szerintem ez nagyon gáz:-((((((

2011. ápr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. Könnyű annak beszélni, aki nincs ebben a helyzetben. A férjem hétvégén egy 5000 eurós munkát csinált egy másik városban. Arról volt szó, hogy tegnap hazajön. Tegnap este felhívott, hogy az emberek nem úgy dolgoznak, ahogyan elvárná, nem halad velük, a végén a kliens elégedetlen lesz és nem fizet időben. Hol van ez a probléma ahhoz, hogy nekem nincs időm elmosogatni? Ha itthon van, zúg a feje attól, hogy mit hogyan csináljon, hogy az állambácsinak kevesebbet kelljen fizetni, hogy mindenünk meglegyen, stb. Ilyen idegállapotban nem lehet gyerekkel gügyörészni, én meg is értem teljesen, bár néha nekem is elfogy a türelmem. De ha van ideje, szívesen játszik a fiunkkal, de ilyen idő kevésszer van. Akinek nem vállalkozó a férje, az nem tudja, hogy ez másfél embert kívánó meló.
2011. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Vegyesek az érzelmeim! Tudom, hogy sokat dolgozik és fáradt! Tényleg minden lelki és fizikai támogatást megkap! De azért úgy gondolom, hogy igen is az apának is ki kell vennie a részét a gyermek körül és nem csak 5 percre. Remélem ezen a véleményén változtatni fog....

2011. ápr. 6. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!