Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a gyerkőcök, akiknek...

Azok a gyerkőcök, akiknek beadatták a Rota-vírus elleni szert, azok is áteshetnek e fertőzésen?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A Rotán kívül még számtalan vírus van ami hasonló tüneteket okoz. Ha nem tenyésztik ki a kórokozót akkor nem is lehet tudni, hogy melyiktől fertőződött meg a gyerek. Pl. a Calici mostanság elég gyakori lett, van aki ezt azzal magyarázza, hogy a Rota elleni oltás miatt ez a kórokozó került előtérbe. Van aki szerinti nem is igazán érdemes a Rota ellenit beadatni, mert számtalan más vírus van amitől fertőződhet a gyerek.
2011. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ROTA azért van előtérben mert csak azt az egyet tudják kimutatni. Mi voltunk kórházban, szerintem calicivel, ott mondták. Ismeretlen eredetű kórokozó volt a zárón.

Egyébként igen áteshetnek, mert igazándiból alacsony a mutatója.

És elsőnek is igaza van több ezer ilyen vírus van.

2011. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk mondta, hogy neki volt nem egy gyereke aki bizonyítottan átesett rotán az oltás ellenére. A rotát is több vírus okozza, ebből az oltás csak néhány ellen véd, ha véd.
2011. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, igen, csak a lefolyása lesz gyengéb. Mi beadattuk, láttam, milyen a kórházba került baba a Rota vírustól.
2011. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz, pont itt a neten volt egy anyuka, aki beadatta és bizony súlyos lefolyású volt (kérdezte is, most vigasztalja magát mi lett volna ha..) Az én fiamat kiütötte, mert nem volt oltva, de igazándiból kórházban volt, kapott egy infuziót és egy nap volt nagyon magas láza, aztán másnapra már semmi baja nem volt.

Úgyhogy a fiamhoz képest az enyhe lefolyású, kimondottan szörnyűnek hangzott.

2011. ápr. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!