Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom megérteni...

Egyszerűen nem tudom megérteni! Normális ez?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amíg sok lakással, kocsival, munkahellyel rendelkező pár gondolkodik, hogy legyen-e 2., vagy egyáltalán legyen-e gyereke, addig rengeteg mélyszegénységben élő családban pedig 5-6 gyerek futkos, akik még a napi betevőt sem tudják megoldani? (és nem utólag lettek szegények, bár ilyen is van, hanem eleve onnan indulnak)
2011. márc. 24. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz 16000Ft sokszor maga a túlélés. ne azt számold, hogy te mennyivel többet költesz ennél a gyerekedre, hanem azt, hogy a gyerek az oviban, suliban eszik, használt ruhát kap, néha segélyt, nem került sokba. Az utána járó csp ellenben rengeteget jelent a családnak.
2011. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Mert jóléti államban élünk, ahol van "jól működő" szociális háló. Minél több gyereked van, annál több segélyt kapsz, gyakorlatilag a gyerek hozza a pénzt a konyhára....

Másrészről: a mélyszegénységben élők, akik nem utólag lettek szegények, teljesen másra vannak szocializálódva, mint te, ők már eleve úgy nőttek fel, hogy ezt a mintát látták kiskoruktól fogva: nagy család, rengeteg gyerek, védekezésről fogalmuk sincs, mert minek az?....

2011. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Míg mi három gyerekkel átlagos szinten, hitelt fizetve (autó) élünk, nekik valószínűleg sosem lesz autójuk, örülnek, ha kaját vehetnek, és gyanítom, hogy a számláikat sem fizetik rendesen. Napról-napra él sok ilyen család, én is ismerek ilyeneket. Anyu szomszédjában is van hat gyerek, anyuka életében nem dolgozott, 30 éves. Egész télen alig volt fájuk, csak mindig annyi, ami egy-két napra elegendő volt. Nekik is sokkal egyszerűbb lenne az életük fele ennyi gyerekkel, de a védőnő hiába papolt az anyukának, hogy szedjen fogamzásgátlót, használjanak óvszert, nekik az nem jön be, elzárkóztak a dolog elől...
2011. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha elég a segély az 5-6 gyerek eltartására, akkor mások (én is például) miért nem mer belevágni még a második babaprojektbe sem? Engem ez nagyon dühít, hogy azok a szülők, akkor gyártják a gyerekeket, ha nem tudnak mit a szájukba adni. Felelősség ez? Normális ez?
2011. márc. 24. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ahogy én látom, a jó része nem sokat filozofál azon, hogy lesz-e mit enni. A mának élnek, és nem törődnek azzal, hogy eljön majd a továbbtanulás, jó lenne picit segíteni majd a gyerekeket. Azt látják, hogy sokan szülnek 4-5-6 gyereket, azt már nem, hogy bizony van, aki megteheti, mert bőven jól keres apuka, ott meg is értem a sok gyereket, sőt, imádom nézni az olyan családokat. Nálunk három gyerek van, de többet már csak anyagi okokból sem vállalnánk semmi esetre sem.
2011. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolkodsz a következő gyereken, mert Te nem egyszerűen jóllakatni akarod a gyerekeidet, hanem normális életet biztosítani nekik, ami lássuk be, nem megoldható csp-ből és segélyből.
2011. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakrabban a szegényebb réteg "termeli újra magát".

Mert nem ismerik a védekezést, vagy nincs rá pénzük, és sajnos vannak olyanok, ahol ész sem párosul a dologhoz. Nem beszélve a hagyományokról, ők is ezt látták a szüleiktől.

Általában a legszegényebb országokban van túlszaporodás is, ami vonzza magával a szegénységet is.

S nehogy félreértés legyen, itt most nem a szegény, hanem a nagyon-nagyon szegény családokról van szó, akiknek jóformán nincs hol lakniuk, nincs cipőjük, ruhájuk...

Nem felelősségteljes dolog, és nem is normális. Nekik mindegy mi lesz...valami csak lesz alapon élnek...

Neked meg fontos, hogy jó életet, jó körülményeket biztosíts a gyerekeknek, ezért nem mered egyből bevállalni.

2011. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a réteg, akiről Te beszélsz, a gyermekeiből él, Te meg a gyermeke(i)dért. Ez óriási különbség. Ők nem gondolkodnak azon, hogy mit fog a gyerek 2 nap múlva enni, lesz-e ruhája, lesz-e pénz taníttatni, ..... Ők bíznak abban, hogy az állam, az önkormányzat vagy pár jólelkű ember mindig segít nekik. És minél több a gyerek, annál több a segély.
2011. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!