Miért passzolják le egyre többen a nagyobb gyereket, ha jön a kicsi?
A nagy megy bölcsibe azzal az indokkal, hogy úgysincs rá rendesen idő.
Nem az első pár hétről beszélek...
Nem hiszem hogy lepasszolás lenne. Én otthon voltam addig, amíg a kettő egyszerre nem ment közösségbe, a nagy oviba, a kicsi pedig bölcsibe.
Hát nem volt fáklyásmenet. Napközben le kellett foglalni a nagyot, a korának megfelelően foglalkozni vele, ott volt a kicsi is, akivel szintén kellett foglalkozni. A játszótéren se volt könnyű, hiszen abban a korban voltak, hogy még mind a kettő közelében ott kellett lenni. Egyszer volt egy olyan pillanat, hogy miközben a nagynak segítettem csúszdázni de épp kihajolt, a kicsi megindult a lengő hinták felé: na most mi legyen, melyik gyerekemet mentsem? Mázli hogy nem történt baj.
Nem beszélve az eltérő alvásritmustól, amikor a kicsi kétszer aludt egy nap, a nagy pedig csak egyszer, tehát váltották egymást, az kész rémálom volt... az egyiket altatni, de a másik nyüzsög.. És képtelenség volt összehangolni. Ja, és mellette főzés, házimunka.
Családi segítség nélkül megbolondultam volna. Anyukám állandóan vasalt, küldte a főtt kaját.
Ha újrakezdeném és megtehetném, szerintem mindannyiunknak jobb lett volna, ha a kicsi fél éves kora után a nagy jár napi 4-6 órában bölcsibe.
Ha utána otthon megkapja a család teljes figyelmét, délelőtt meg több figyelem jut a kicsire, akkor semmi baja nem lesz a nagynak..
Sejtettem, hogy ilyen válasz érkezni fog.
Nem könnyű a két vagy több kisgyerekkel, de aki ezt nem tudja felvállalni, várhat nagyobb korkülönbségre is.
A nagyobb korkülönbség sem ideális. A tesóméknál 6 év volt a gyerekeknél, ott állandóan ment a vita a játékokon, a kicsi be akart szállni, de még nem tudott úgy játszani, de a nagyobbat nem engedte az apjával.. Minidg ment a cirkusz.
Nekem legalább most összenőttek, nagyon jól együtt játszanak, míg a tesóméknál a mai napig nem igazán. Pedig ők is jó testvérek, de azért egy 12 évesnek nem egy 6 éves a játszótársa. Míg egy 7 meg egy 8 éves simán tud együtt babázni.
Már ne haragudj, de honnan tudnám, mi vár rám? az elsőnél sem tudtam, pedig vagy 1000 könyvet elolvastam a gyermekgondozásról.
A másik meg: a fiam 2 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát, nyugodt, nem volt hasfájós, stb. Ha a második hasfájós lesz, ugyanúgy nem tudom, mit csináljak vele, mintha első baba volna, csak most ott lesz a lábamnál egy 2 éves, aki rángatja a gatyámat, hogy vele foglalkozzak.
Nem az a válasz, hogy a saját igazadat hajtod. Ha te igy gondolod, a te dolgod, de miért kell ezt ráerőltetni másokra?
Nem hiszem, hogy okot adtam arra, hogy dühöngj.
Sajnálom, hogy ha első gyerek után NAGY VONALAKBAN nem tudod, hogy miről van szó.
Kímélj meg a továbbiaktól!
Nem mellesleg ezer könyv sem ugyanaz, mint egy igazi baba.
Ráadásul a kérdésemre érdemben nem válaszoltál - akkor minek tetted?
Régen is így gondoltam, ahogy Te. Soha nem értettem, hogy a nagy miért van beadva bölcsibe, oviba, ha anyuka otthon van a kicsivel. Az én anyukám nem adta be 1 évvel idősebb nővéremet, mi együtt kezdtük az ovit, én a kiscsoportot Ő a középsőt.
Nálunk 2,5 év lesz a korkülönbség a gyerkőcök között, fiam szeptemberben tölti a 3. évét. Megy ősszel oviba, és nem a lepasszolás miatt, hanem mert úgy látom, hogy neki szüksége van rá. Nagyon szereti a gyerektársaságot, de olyan helyen lakunk, ahol nem könnyen kivitelezhető hogy sokat legyen saját korosztályú kisgyerekekkel. De ha ősszel úgy látom majd, hogy korai volt, akkor kiveszem, és otthon lesz velem meg a kicsivel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!