Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok 2 éve végeztem...

21 éves vagyok 2 éve végeztem a suiban de azóta nem volt bejelentett munkaviszonyom viszont babát várok milyen támogatásra számíthatok az államtól? Vagy semmire,?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre nem, viszont anyaságit a szülés után és mást mindent kapsz, amit ilyenkor szokás. (családi pótlék és GYES, a GYES 3 éves koráig a babának)
2009. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri anyasági támogatás (64125,- Ft)

Alanyi jogon járó GYES (bruttó 28.500,- Ft)

Családi pótlék (12.200,- Ft egyedülállóként 13.700,- Ft)

2009. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az egyszeri anyasági támogatást mikor adják?
2009. febr. 19. 12:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: a szülés után, nekem kb. másfél hónap múlva küldték meg.
2009. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2009. febr. 19. 12:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszeri anyasági támogatást akkor jár, ha legalább 4szer (koraszülés esetében egyszer) megjelentél terhesgondozáson és ezt az orvos külön igazolja. Nem fogadják el a kiskönyvbe történő pecsételést. Ha hitelt érdemlően igazolható, hogy a terhesség alatt legalább 5 hónapot külföldön töltöttél, akkor nem kell ez az orvosi igazolás. Ha a szülést követő 180 napig nem igényled, akkor nem jár.

Én áprilisban szültem, június közepén jött meg a határozat és június végén került a bankszámlámra az összeg.

2009. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az utolsó válaszolóval nem egészen értek egyet. Igenis elfogadható a kiskönyvbe adott pecsét. Nekem is azt kellett leadnom, abban kellett meglennie a négy pecsétnek, illetve a kórházban ahol szültem, az orvos írt egy papírt, azt kellett a kiskönyvemmel együtt leadnom.
2009. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szándékozom vitatkozni, de az egyszeri anyasági támogatás igénylőlapjának a kitöltési útmutatójában ez áll:

"a terhesgondozást végző orvos igazolását arról, hogy a szülő nő – a terhesgondozási könyvben rögzítettek tanúsága szerint – a szükséges alkalommal vett részt terhesgondozáson".

Nekünk a férjem vitte be személyesen és ott is kihangsúlyozták, hogy ezt nem lehet a kiskönyvvel igazolni.

A te esetedet úgy tudom elképzelni, hogy az igazolást, amit a kórházban adtak nem az írta alá, aki a terhesgondozásodat végezte (mert ez feltétel) és ezért kellett a kiskönyv is.

2009. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mit jelent az hogy az orvos külön igazolja?a kiskönyv miért nem elég??
2009. febr. 19. 12:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sima igazolás. Nekem valami ilyesmi volt ráírva: "Fent nevezett a mai napig 9 terhesgondozáson vett részt". Ezt akkor kaptam, amikor 36 hetes terhes voltam.


Szerintem azért nem fogadják el a kiskönyvet (túl azon, hogy ez van a nyomtatványra írva), mert nem akarnak azzal bajlódni, hogy minden szülő nőnek utána visszaküldjék. Ez kb. olyan kérdés, hogy miért nem lehet 180 nap után igényelni. Mert nem és kész.

2009. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!