Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már szültek hogyan...

Akik már szültek hogyan viselik azt, hogy a testük korántsem olyan mint előtte volt?

Figyelt kérdés

Engem rettenetesen megvisel! Pedig láttam már sokkal rosszabb állapotú hasat, cicit..

De mégis.. Mondhatom, szép volt a testem szülés előtt, büszke voltam magamra. Most meg azt se tudom hogy fog eltelni a nyár, mert, hogy Én fürdőruhába nem bújok az tuti! Szeretnék tornázni, de sajnos 1 éves lányom, és a háztartás mellett egyelőre nincs időm. Gondolkodtam már pl. cici műtéten, mert minden egyes fürdéskor kín szenvedés belenézni a tükörbe.. Nekem baromira megereszkedtek a melleim.. :( Nagyon nincs önbizalmam, nem érzem magam nőnek.. Ráadásul egy csomószor jönnek ki pattanások az arcomon, mint egy 17 éves, úgy nézek ki!


Ti hogy birkóztok meg ezzel a ténnyel? Van tippetek vagy egy jó otthon tornázós dvd ötlet?

Csak érdekel, hogy más nőket is megvisel ez a dolog?


25éves anyuka


2011. márc. 7. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megszoktam a látványt idővel.:)Férjemnek nem okoz gondot,strandon meg ha 1 jó nőt látni,az is azért mert még nem szült.Én felveszek bikinit,főleg olyat ami előnyös a cicimre.

Nem tornászok,de az étkezésre vigyázok,hogy ne hízzak el....

Mellműtétet nem tervezek.(te sem terveznéd,ha láttad volna,hogy hogyan csinálják a megereszkedett melleket szépre)

2011. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én ezt egyáltalán nem így látom, mint te. Biztos szerencsés vagyok, de már 2-szer szültem (gyerekeim 1 ill. 3 évesek), és nem lett borzalmas az alakom. A kórházból már a saját normál, nem kismama, ruháimban jöttem ki mind a kétszer. Hasam az nincs, bár még van rajtam kb. 5-6 kiló plusz. Szoptattam mind a 2 gyerekemet 8 ill. 9 hónapig. A mellem nyilván nem olyan, mint 18 évesen, de azért nem gáz. Kicsi melleim voltak, szerintem ezért nem ereszkedtek meg olyan vészesen. Striáim szerencsére nem lettek.
2011. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Ugyan már cic műtét?



Nekem szerncsém van, mert számtalanszor kapom meg a férjemtől, ohgy a legszexisebb kismamaként vagyok volam.

Én elégesdett vgayok és szülés után hala annak ,hogy em hagytam el magam tökéletes alakom vna. Szültem már 2x 3-at:)

2011. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Meg kell mondjam 14 évvel idősebb vagyok nálad, szültem 2 gyereket és most meglehetősen elégedett vagyok testemmel, főleg, hogy most elkezdtem fogyni.

170 centi vagyok, ma reggel 64 kiló voltam, már csak 1 kiló választ el, attól, hogy annyi legyek, amennyia akkor volta, amikor majdnem 12 éve terhes lettte a fiammal.

Az álomcél az 55-60 kiló között van valahol

Jó a cicijeim nem a régiek, idestova majdnem 4 év szoptatás után, bár a kettő között volt 9 év.

Egy ciciműtéttel kiegyeznék, gonolkodtam is, hogy megcsináltatom, komolyan.

ma délután fiam iskolájában a gondnok nem hitte el, hogy idén leszek 40.

Na az ilyenek szoktak feldobni, de nagyon.


Tornázni ie el akarok kezdeni (még soha nem tornáztam, már a torna is megvan:-))))

2011. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Sosem volt önbizalom problémám. Tény, hogy világ életemben vékony voltam, szülés után azonban kissé kikerekedtem, és sem a hasam, sem a cicim nem olyan már, mit volt. A súlyfeleslegemet szép lassan újból leadtam, miután a fiam elindult a saját lábán. Annyit rohanok utána azóta, hogy sosem voltam még ilyen fitt. :) Ráadásul enni is alig van időm. Szóval mire a fiam betölti a hármat, én gyakorlatilag a 18 éves versenysúlyomnál vagyok, 30 évesen...


A cici és a has nem érdekel. A cicimet csak a párom látja (és neki sokkal fontosabb, hogy megszültem a fiát, mint hogy úgy áll-e a cicim, mint 20 éves koromban), fürdőruhában meg senki nem veszi észre a különbséget. A hasam kissé puhább, mint régen, de ezen sporttal, krémekkel lehet segíteni. Egy szuper közös strandolásról én ugyan le nem mondanék egy ilyen butaság miatt!!!


A fiam ezen a héten tölti a hármat. Gyakran hozzám bújik, megpuszil, és azt mondja, "Anyu, te vagy a legszebb a világon!". Ugyan, hogy lehetnék én önbizalom hiányos ez után?


Valamit ne felejts el: a szépség múlandó. Senki nem állíthatja meg az időt, és 30 év felett már akarva-akaratlanul is változik egy nő teste. Nézz a lányodra! Ő az, akiben tovább él a te szépséged, ő az, aki által te magad is örök fiatal maradsz. A boldogság megszépíti a nőt, legyen akárhány éves. Ha szeretnek, és szereted magad, mindenki szépnek lát majd. Hiszen fiatal anyuka vagy, gyönyörű kisgyerekkel. :)

2011. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyire szerencsés alkatot örököltél. Én pl. tornázok minden másnap (már a lányom 3 hós korától) a lányom most 15 hós a fiam 4 éves.

Kilóra kevesebb vagyok mint a terhességek előtt, fiatal vagyok, és odafigyelek az étkezésemre, mégis elégedetlen vagyok, de mostmár tudom hogy amit lehet én megteszek de olyan sose leszek mint voltam.

És nem kell egy fitnessz lady-t elképzelni meg szépségkirálynőt mert sose voltam az.

Nekem tök csíkos lett a hasam és megnyúlt a bőr rajta, erre akármennyit tornázok nem fog megváltozni anyumnak is ilyen lett/volt.

Pedig nem híztam sokat 14 kilót, a második terhességemmel pedig 12-t és nem volt nagy hasam mivel magas vagyok.

A bőröm ahogy befejezem a szoptatást a ciklusommal kivirágzik (pattik) majd néhány napig szép majd ismét virágzik...://

Utálom.

A cicijeim alapban nagyok voltak, 2x 1-másfél év szoptatással nekem nem maradtak szépek és utálom őket látni is, de mellműtétre nem vállalkozok (daganatos betegség hajlamom van és az orvos szerint nem szabad megbolygatni ott a mirigyállományt stb. mert az csak táptalaja lehet egy későbbi daganatnak).

Ja és közben még rohadtul igazságtalannak is érzem mivel a legtöbb barátnőm SEMMIT se csinál és szép lapos a hasuk (úgy értem nem lóg rajta a bőr) és még a duci barátnőimnek se lett egy darab striájuk se.

Hát ez van.

Csak remélem hogy a lányom nem ezt örökölte, hanem mondjuk a férjem bőrét inkább.

2011. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mindenki sokat segített a válaszával!

Igazatok van! Már jobb kicsivel! A fejemben kell rendet tennem!! :) Amúgy páromnak tetszem.. állítólag! :)

2011. márc. 7. 16:51
 8/17 anonim ***** válasza:

Én elfogadtam nagyjából. Mondjuk én akkor szoktam megzuhanni, ha elmegyek nadrágot venni, és ránézésre azt hiszem, hogy jó lesz, aztán meglátom magam a próbafülke tükrében (ahol ugye sokkal jobban is látni mindent), ahogy próbálom belepaszírozni magam valamibe, ami véletlenül sem az én méretem.

Meg eleve nem szeretem magam meztelenül tükörben látni, mert nagyon csíkos lettem, és a hasam is elég löttyedt, pedig súlyra már nem vagyok olyan vészes. Pedig már 3 és fél éve szültem, lefogytam, tornáztam is sokat, de hát a megereszkedett, repedt bőrön ezek sem segítenek. Hát mint ne mondjak, zavar, hogy 24 évesen így nézek ki. De mint mondtam, elfogadtam, mármint megtanultam ezzel együtt élni, és ha fel vagyok öltözve, akkor tényleg tetszem is magamnak, csak meztelenül inkább nem sétálok a tükör előtt. De pl. strandon egyáltalán nem érzem magam feszélyezve, igaz, nem is hordok már kétrészes fürdőrucit, de szerintem egyrészesekben is tök jók vannak, nekem meg annyi pont elég, hogy a hasam nem látszik.

2011. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy én mellműtétet ugyan nem tervezek, mert az nem olyan vészes, viszont ha egyszer lesz annyi pénzem, akkor a hasamat mindenképp felvarratom, mert igazából az a legzavaróbb magamon. Bár állítólag utána elég fájdalmas egy darabig, meg sok kellemetlenséggel jár, de nekem megérné. Csak baromi drága.

Utolsó voltam.

2011. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy szerencses vagy szerencsetlen alkat. max arrol lehet szo hogy van akinek kevesebb munkaval sikerul jol kinezni es van aki vert izzad a szep testert. el kell kezdeni edzeni es akkor megint olyan leszel mint szules elott. Csak ugy magatol nem lesz jo testalkata senkinek. en terhesseg elott kozben es utanna is mozogtam es ugyeltem a taplalkozasra ezert keveset hiztam es 6 honap utan olyan voltam mint terhesseg elott. dieta es mozgas csak ezt tudom neked tanacsolni...meg messze a nyar. ennyi ido alatt meg oruletes valtozasokat lehet elerni.
2011. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!