Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet sikeres munkaváll...

Hogyan lehet sikeres munkavállaló a GYED/GYES után a kismama?

Figyelt kérdés

Legszívesebben otthoni munkát szeretnék, de ilyen még hazánkban nem nagyon van. Elég elszomorító, hiszen képzett, és értelmes nők vagyunk, akiknek el kellene tartani (a férfi mellett) a családot, de teljesen el vagyunk nyomva.

Tudom a fiataloknak is nehéz manapság, de nem értem miért nem jött már létre egy olyan szervezet, ahol valós otthoni munkát tudnak adni a kisgyerekes nőknek.

Kérdésemet azzal a céllal tettem fel, hogy talán mi is lehetnénk sikeres nők, vállalkozók, együtt,egymásért, mert úgy látom, ha nem fogunk össze, akkor itt soha sem lesz megbecsülve a munkánk.

29 éves kismama


2011. márc. 7. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó kérdés, de a választ sajnos én sem tudom :(

Bár én nem otthoni munkát szeretnék, hanem egy 4-6 órás állást, ami max. 1/2 órás utazással elérhető és nem minimálbért fizet :)

De ez is csak egy álom, minimális rá az esélyem.

Én szeretek dolgozni, csak nem a családom rovására...


Jó lenne tényleg, ha lenne valami összefogás.

2011. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is elmennék 6 órába dolgozni, de tudod, hogy van ez (tisztelet a kivételnek!) kisgyerek mellett min. 8 óra munka, meg a túlórát is elvárják sok helyen. Én pl. dolgoztam közalkalmazottként és egy közepes vállalkozásnál is, és ott minden nap túlóráztak a programozók, rám meg úgy néztek, hogy munkaidő után fél órával léptem le, hogy pl ki se fizették azokat a fél órákat, mintha az lenne "normális", hogy az ember ingyen dolgozzon a más hasznáért.

Mindegy, nem is ez a lényeges, hanem az, hogy itt az internet pl. és a mai napig nincs egy összefogás, hogy otthon lévő nőknek VALÓS munkát kínáljanak.


Ha bárkinek van ezzel kapcsolatban használható ötlete, azt megköszönném!

2011. márc. 7. 13:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően elég kevés az otthon végezhető munka. Nem tudom, hogy konkrétan melyek azok a munkák, amiket külföldön lehet otthonról végezni, Mo.-n pedig nem. Akinek eleve olyan a szakmája, pl. fordító, nyelvtanár, programozó, vagy kozmetikus, fodrász, stb. az úgyis otthonról dolgozik, akinek meg pl. eladó, ügyintéző, ügyfélszolgálatos, szakács, titkárnő, stb., annak muszáj eljárni otthonról, mindegy melyik országban él. Az ilyen otthoni telemarketinges és adatrögzítői munkák esetén pedig éppen a meló jellege miatt nem lehet nagy babérokról ábrándozni.

Szerintem gyes-gyed után alkalmazottként akkor lehet valaki sikeres, ha minimum ugyanazt tudja nyújtani, amit a többi munkavállaló. Senkit sem fognak kisebb teljesítménnyel előléptetni, hiába van családja (kivétel persze a protekciósok). De szerintem ez minden országban így van.

Szerintem - és tudom hogy itt sok ellenérvet lehet felhozni - a sikeresség akkor működhet, ha részben feladjuk azt a családanya képet, amit az anyukáinktól láttunk, és itt főleg a házicseléd részre gondolok. Volt és van is néhány szakmájában sikeres nő a környezetemben és ők így csinálják. Ne gondoljátok hogy ettől rossz anyák. Ami időt a családjukkal töltenek, azt minőségileg töltik velük, mert a házimunka és a család fizikai kiszolgálása messze nem vesz el annyit az életükből. Szóval szerintem a mi fejünkben is át kell egy kicsit átértékelni a dolgokat, mert nagyon megváltozott a világ.

2011. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. Tényleg fel kell adni azt a részüket a nőknek amit kislánykoruk óta beléjük programoztak, hogy ki kell szolgálni a férfit és a gyerekeket, de ha ezt feladjuk, akkor önmagunkat kell feladnunk és a személyiségünket.


A kérdésem még az lenne, hogy most, amikor "divat" kiállni a sérültek mellé, az állatok mellé, a MÁS szexuális beállítottságúak mellé stb. -és ez rendben is van részemről- akkor miért nem történik már valami a több ezer szülő nő érdekében? Ki fog értünk kiállni, ha éppenséggel nincs munkahelyünk ahová visszamehetnénk?

2011. márc. 7. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, tényleg pont az az eset akinek nincs hova visszamennie :S.

De szerintem ez úgy működik, hogy a társadalom és az állam azt feltételezi - valahol azért jogosan - hogy cselekvőképes fiatal nők vagyunk, aki rendelkeznek azokkal az iskolákkal, szakmai tapasztalatokkal és szellemi képességekkel, amelyek alkalmassá tesznek arra, hogy önállóan boldoguljunk. Tehát inkább foglalkozik és költ egy ténylegesen korlátozott munkaképességű, kiszolgáltatott csoportokra (pl. a sérültek), mint egy alapvetően ereje teljében lévő munkaképes rétegre. Mert azért pl. a melegek munkavállalását nem segíti elő semmilyen szervezet, ott csak az elfogadtatás a cél. Az állatok megint más kategória, minimális szabályozással.

A mi esetükben azért nem lehet hatóságilag munkahelyeket létrehozni, vagy kötelezni a cégeket olyan munkavállalók felvételére, tartására akik szerintük nem jól teljesítenek. Legfeljebb ösztönözni lehet, érdekeltté tenni, felismertetni hogy jól járnak. De a piacnak itt sokkal nagyobb a szerepe, mint ami az állami ráhatásé lehet. Amíg olcsó a 8 órás munkaerő addig sajnos nem fogják 4-6 órára felvenni a nőket, csak azért hogy nekünk kényelmesebb legyen. Vagy ha fel is veszik, ténylegesen biztosan nem annyit kell ledolgozni. De hát ez messzire vezet sajnos...

2011. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon jó kérdés!

Igazából én azt nem értem, miért becsülik le az anyákat, mint munkaerőt, amikor náluk jobb szervezőt, logisztikust, stb keveset találni.

Egyébként ehhez a kezdeményezéshez vállalkozásokat kell találni, hozzájuk elmenni, és kijárni, hogy 1-1 szolgáltatásukat távmunkaként végeztessék el. Egyébként ez mondjuk pl. "job sharing" keretében még államilag is támogatott.

Ha vagyunk páran, akiket ez érdekel, ötletelhetnénk együtt.

Csináltam is hozzá gyorsan topikot:

[link]

Csapat: Anyák összefogása a távmunkáért

Létrehozta: Audrey (ez én lennék).

Hátha kisütünk valami értelmeset, meg tapasztalatot is cserélhetnénk.

2011. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Találtam egy ilyen cikket.

[link]

2011. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat! :)
2011. márc. 7. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lehet valaki sikeres a GYED/GYES után,ha meg tudja oldani a gyerek elhelyezését azokra az időkre is amikor beteg a kicsi,vagyis nincs a gyerek jogán táppénzen. Sokan ezért nem vesznek fel kisgyerekes anyukát,mert majd állandóan táppénzen lesz. Engem se vettek vissza a régi munkakörömbe, mert kicsi a gyerekem és ezt így meg is mondták szemtől szembe.Szomorú,hogy ez van. Bár sajna mindenkinek nehéz munkát találni. Akinek nincs még gyereke az azért nem kell,mert majd lesz, akinek meg már van az meg azért mert állandóan táppénzen lesz vele. Aki meg elmúlt 50 éves,az meg azért mert már öreg.

A távmunka nagyon jó ötlet,nem értem Mo-on miért nem működik.Persze nem a fodrászra meg ilyen szakmákra gondolok.:-)

2011. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!