Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek tényleg dupla költség?

Két gyerek tényleg dupla költség?

Figyelt kérdés

Sokan sokfélét mondanak.Vannak akik azt állítják, hogy két gyerek nem kerül kétszer olyan sokba, de nem tudom.

Második gyereken gondolkodunk, de még egyet is nehéz manapság felnevelni. Kétgyerekes anyukák mik a tapasztalataitok?


2009. febr. 16. 22:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nos nekem 2 gyerekem van. A nagy 7 éves, fiu, a pici 5 hós lány. igenis sok pénz kell hozzá, mert egy gyerek sokba kerül. Én nem raktam el ruhát, kiságyat, semmit, igy ujra kellett venni. Csak ha azt számolod, az ovoda, iskola is pézbe kerül, étkezés, különórák, ez az. A gyereknek vannak igényei, ahogy nő.

Nem hiszem, hogy a lányom, majd ha eléri azt a kort, hogy szeretne vmit, majd mondhatom neki, hogy ott a bátyád katonái, játszál velük.

Persze két azonosnemű gyereknél már könnyebb. Mi vehetjük majd a babákat, meg a kislányos játékokat.

Ami persze nem lenne gond, csak nem lenne ez a válság.

2009. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

A gyerekek ellátásában nem az ovi, étkezés szerintem a legnagyobb költség. Hanem a ruhák, gondolj bele minden ugyanannyi mint ha magadnak vásárolnál. Hiszen egy jó minőségű cipő is 4-5 ezernél kezdődik és ugyan ez van ha kabátot veszel neki.

A különórákra azt mondom nem kell mindent finanszírozni. Nem kell lovagolni vinni ha nincs rá keret. Menjen olyanra amit a család megengedhet magának. Nem mindenki Krőzus.


Egyébként aki csak azt nézi milyen költség van a gyerekekkel az ne vállaljon egyet sem.


Tudjátok azt mondják ahol jut egynek ott jut kettőnek és ahol jut kettőnek ott jut többnek is.

2009. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!