Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek tényleg dupla költség?

Két gyerek tényleg dupla költség?

Figyelt kérdés

Sokan sokfélét mondanak.Vannak akik azt állítják, hogy két gyerek nem kerül kétszer olyan sokba, de nem tudom.

Második gyereken gondolkodunk, de még egyet is nehéz manapság felnevelni. Kétgyerekes anyukák mik a tapasztalataitok?


2009. febr. 16. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Én nem érzem így. Igaz még nem számoltam utána. egy biztos két gyereke drágább mint egy. De dupla örömet adnak.
2009. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez nem anyagi kérdés!
2009. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlen dupla költség, mert volt olyan játék, amit az öcsém megörökölt, meg ruha is, ami ilyen uni volt (lány vagyok), fiúnak-lánynak jó, kiságyat se kapott újat, az enyémet használták neki is (5 év a korkülönbség). Pelusból neki már eldobható volt, nekem még volt anyagpelus. Kötelező olvasmányokat is elég volt egyszer megvenni, ő is azokból a könyvekből olvasta ki, mint én. Szóval van, amin lehet spórolni, és nem lesz dupla. De persze van, amivel nem lehet. Viszont ha dupla öröm, az csak jó, mondjuk nálunk ez utóbbi érdekesen alakult, ő a fiú, apámnak ő a kedvence, nekem mindent meg kell indokolni, öcsémnek semmit, úgyhogy ez így rossz.
2009. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha ugy gondolod, hogy meg 1 gyereket is nehez felnevelni manapsag (szerintem nemcsak manapsag), akkor semmikepp se szuljel megegyet!

Akik az okos tanacsot adjak neked, nem ok fogjak befizetni az ovodaba a penzt, es nem is ok fognak cipot venni, es szeptemberben az iskola kezdesekor sem ok fogjak megvenni a tankonyveket, meg a millio mas dolgot. Ne masra hallgass. Ne azzal foglalkozz, hogy mas hogyan oldja meg. Valakinek jol keres a ferje, tamogatjak a nagyszulok a fiatalokat mindket reszrol, szoval mindenkinek mas az esete. Es nemcsak a babakocsira, meg a pelenkara kell gondolni, mert az a gyerek nemcsak a pelenkaskorig a gyereked, hanem orokre, orokre koltseget jelentenek.

Ha elegge szukosen eltek, ne vallaljal megegy babat, a szeretetbol sajnos nem lehet felnevelni a gyerekeket. Bar lehetne.

2009. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
23:41 - én írtam előtted, nem tudom, minek lett lepontozva, egyrészt. Másrészt nekünk soha nem segített be senki, nagyszülő sose jött el, ha jött is, "kinyalatta a fenekét". A szüleimmel kifizettették az esküvő költségét anno, a szüleim 1 szobában kezdték, és kőkemény munkával jutottak el idáig, ahol most tartunk, és igen, bevállaltak engem és öcsémet is. Egy 1 + 2 félszobás panel nem mondható valami nagy vagyonnak. Mégis felnőttünk, és meg tudták oldani az anyagiakat mindig. Az már más kérdés, hogy apámnak a "fiúgyerek" többet ér, és most, hogy már van miből, neki ad többet. De míg szűkös volt, addig is meg lett oldva. Bevállaltak 2 gyereket, nem többet, mert tudták, hogy ennyit fel tudnak nevelni.
2009. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinném, hogy dupla költség lenne. Főleg, ha a nagynál vigyáztatok a holmijára. Én a fiamnak mindenére úgy vigyáztam, hogy még mindene gyönyörű állapotban van, az első (fekvős) babakocsi, a sportbabakocsi, a kenguru, a téli bundazsák, kiságy, minden ilyesmi, még a cumisüvegek is, pedig műanyagok, de mindig nagyon gondosan kitisztítottam őket, sosem hagytam benne teát állni, ha nem ivott belőle inkább kitöltöttem egy pohárba, így még el se színeződött. Nálunk minden használatra készen várja a kistesót, így - eleinte legalább - alig kell majd valamit venni. Minden szinte olyan mint ha új lenne. Dupla költség akkor lesz majd, ha már nagyobbak, suliba pl. mindkettőnek külön tankönyvek (bár ott is örökölhet sokmindent a kicsi a nagytól), két osztálykirándulás, két zsebpénz, ha majd nagyok és bulizni akarnak menni, akkor általában mindkettő akar menni, stb. Ezt a részét tudom, mert öcsém és köztem 3 év van ha én mentem valahová, öcsém is akart, dupla pénzkérés :) De szerintem eleinte nem duplázódnak a kiadások, csak valamennyire megnőnek.
2009. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem ertem, miert mindenki csak a cumisuvegig, es a babakocsiig jut el, ti tovabb nem nevelitek a gyereket? Ovodas koratol ki kell nyitni a penztarcat, igen! Azert milyen jo, hogy a gyerek normalis ruha tud jarni, ha betudod iratni egy kulon orara legalabb, ha eltudtok menni kirandulni, ...stb. Millio koltseg!
2009. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem a pénzzel kell nevelni, sokan csak ezt látják, aztán a gyerek a suliban éli ki, hogy a szülő nem foglalkozik vele, csak vásárol neki, de az semmi. Babakorban kell a legtöbbet rákölteni, egyrészt ezért gondol mindenki elsőre arra az időszakra. Egy babaruha sokkal többe kerül, mint később más. Az ételt amúgy is megveszi az ember, amúgy is megfőz (már ha főz), fűteni amúgy is kell, ha nincs gyerek, akkor is. A sulira lehet gyűjtögetni, félretenni, lehet használt könyveket venni, és a testvérek az ilyeneket tényleg megörökölhetik egymástól.


Lehet, hogy apám anyagilag megadott dolgokat (bár azt se szívesen), de nem szeretett, és az hiányzik, és azt semmi nem pótolja, megfizethetetlen, és irigylem azokat, akiket az apjuk szeret, mert én ezt nem kaptam meg mai napig, és ez csak egyre rosszabb lesz.

2009. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

az utolsónak:

én vagyok az egyedüli lány (egy öcsém és bátyám van),állítólag én vagyok az apám kedvence-ezt a pofonosztásban mindig kimutatta....de másra nem emlékszem(egy halvány emlék-ovis lehettem,ültünk a konyhában és a térdén és "lovacskáztunk")most hogy megszületett a fiam-őt nagyon imádja.A lényeg:nekem is állandóan dolgozott az apukám és most ugyez van az én fiammal is.Igen kell a szeretet,de ahhoz,hogy ne vegyék el a házunk,valakinek fen is kell tartani.

A témához:

Én is szerettem volna kis testvért...szerintem sem kis korban dupla költség,inkább másfélnek mondanám.DE muszáj várnom egy kicsit,mert ha ilyen marad a helyzet,akkor nem hiszem hogy elbírná a költségvetésünk a "hugit"

meglátjuk mi lesz.Ha úgy érzed hogy menne a dolog hosszú távon is,vágjatok bele.Sok sikert hozzá.

2009. febr. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

A 2. gyereknek, (feltéve, ha egynemű lesz), megvan szinte minden ruhája, gyerekülés, takarók, fürdőkád... stb. Ezen már nagyon sokat spórolhatsz.

Mi úgy vártuk a 2. kislányomat, hogy SEMMIT sem kellett neki vásárolnunk, hiszen mindent megörökölt 2 éves nagylányomtól.

Ha mindenki az anyagi oldalát nézné a gyerekvállalásnak, kihalna az emberiség, és csak a milliomos emberek szülnének???!!!

2009. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!