Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A párotok mennyire...

Anyukák! A párotok mennyire vesz részt a családi életben?

Figyelt kérdés
Sajna én néha úgy érzem,minthe csak a 2 gyerek meg én lennénk a családunk és ő mintha bele se tartozna...Keveset van itthon,este ér haza mindig és olyankor már fürcsi van, néha játszik a gyerekekkel-ha van kedve,de ennyi.Hétvégenként ált. mamáknál vagyunk,vagy ő akkor is dolgozik-ahogy ma is, elment már egy órája és nem tudom,mikor ér haza.A gyerekek is igényelnék az apjukat,ha itthon van szinte "le sem szállnak róla".Tudom,ő a pénzkereső,családfenntartó,de azért jó lenne,ha több időt tudna velünk lenni,nekem ebből már kicsit elegem van...
2011. febr. 26. 06:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pedig ez nálunk is hasonló.De ha este holt fáradttan hazajön én rábízom,hogy mennyi ereje és idege van még a gyerköcökhöz(2).Ùgy veszem észre az utóbbi idöben,hogy szivesen kártyázik esténként velük.Valami vicces szabályt találtak ki,nagyokat nevetnek míg én a konyhát pakolom vacsora után.
2011. febr. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjem 26 hónapig,amíg itthon voltam a picivel nem segített semmit,nem is foglalkozott nagyon a gyerekekkel.

1 hónapja dolgozom,sajnos pont akkor lettek egymás után bárányhimlősök,így apa volt velük itthon.

Teljesen jól oldotta meg a dolgokat,még főzött,mosott,teregetett,mosogatott is,ha úgy volt kedve:)!


Én sejtettem,hogy így lesz,amikor itthon maradtam,és nem is bánom.Persze néha zavart,hogy más apukák elviszik levegőzni a picit,vagy fociznak,bicikliznek a nagyobb gyerekkel,de az én férjem sajnos a pici gyerekekkel nem tud mit kezdeni(ilyen volt az apja is),már a nagyobb fiunkkal is így volt,nem ért váratlanul a dolog.

2011. febr. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem semmibe az égvilágon.2 gyerek van mondom neki hogy hulla vagyok legalább segítsen már annyit hogy amig én fürdetem a nagyot akkor ő fürdesse a kicsit vagy fordítva.A válasz fáradt.És én nem vagyok fáradt?Hajnali 4-5-től talpon vagyok mosok ,főzök, takarítok ,ügyeket intézek egy nap 10-szer pakolok össze este 8 felé már nem is én vagyok.Ő elmegy 7-kor hazajön 5-kor de nem dolgozik annyit mivel alvállalkozó és csak szinte vezet az anyagot szerzi be lakásról lakásra jár ellenőrizni a munkát meg ilyenek.Már mondtam neki hogy nem egyedül vállaltam a gyerekeket de mintha a falnak beszélnék.2 napja is haza jött fél 7-kor ivott egy kávét mert hogy visszakell mennie befejezni a takarítást ilyesmit mert holnap átadás.Hazajött fél 11-kor azt hittem bedől fürdés után az ágyba és horkol de nem nézte a tv-t .Másnap reggel elment 9-kor fél 10-kor itthon volt mert átadta a lakást.Mondom annyit megtehetne hogy etesse meg a kislányt amig én összepakolom a konyhát meg bepanírozom a húst.Ő nem mert fáradt.Igazodjunk ki a pasikon.Annyira de annyira irigylem azokat akiknak a párjuk segít.Én most nem azt várom el hogy mosson főzzön takarítson mert az az én dolgom nem is engedném csinálni de nekem hatalmas segítség lenne az hogy a gyerekek körül segítene altatás, etetés ,tisztába tevés.Még a boltba se megy át ha csak egy liter tej kell akkor is 1 ora az öltöztetés a 2 gyerekkel mert ő nem figyel rájuk mert dolgozik a gépen.Már kezdek belefásulni.Megmondtam neki elhagyom a francba mert így is úgy is egyedül vagyok a gyerekekkel nem segít plussz még őt is szolgáljam ki meg ilyenek.Olyankor gondolkodik és hirtelen tud etetni meg altatni.A fürdetés a nagynál!( 4 éves)úgy zajlik hogy beleteszi a kádba és ha a gyerek megmosakszik magától akkor meg mosakszik ha nem nem .Az apja kiveszi a vízből behozza a szobába és úgy hagyja vízesen törölközőbe.Ha én épp mást csinálok akkor abba kell hagynom a gyereket elássam.De már röhögök ezen hiszen látom rajta hogy nem bunkóságból csinálja hanem mert ilyen lüke:)
2011. febr. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik,máshol is az anyuka szinte magára van utalva,mondjuk jó ellenpéldát is olvasni.Nálunk azért nem ennyire durva a helyzet,ahogy az utolsó irta,mert az én párom nagy ritkán ha segit a fürcsinél azért megtörli és felöltözteti a gyereket.. :)
2011. febr. 26. 07:21
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor én szerencsés vagyok! A másfél éves kisfiunkat eteti fürdeti pelenkázza, segít takarítani és mellette nagyon keményen dolgozik! Imádja a gyerekét, este rohan haza, hogy vele lehessen, szerintem ez a normális! Most újra terhes vagyok, ha a férjem nem lenne ilyen segítőkész be sem vállaltam volna az újabb babát!
2011. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az én párom szívesen segít, de rendszerint nagyon sokat dolgozik, nincs ideje ránk. Pedig már sokszor elmondta, hogy ha én is tudnék annyi pénzt keresni, mint ő,akkor szívesen cserélne velem. Nem is bántom érte, elvégre hoz pénzt rendesen. Nekünk vannak kimondottan papás programjaink, pl. babaúszás, ami csak a kettejük programja, én csak tölteléknek megyek:)
2011. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg szerencsés az utolsó hozzá szóló. Nekünk csak egy gyerek van. Szeretnék majd neki kistesót, de mivel szinte mindenre egyedül vagyok (reggel 9-este 8ig), ezért nagyon gondolkodom, hogy egyke lesz a kislányom:((((
2011. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én férjem is sokat dolgozik, van, hogy éjszakás. Játszik vele, megeteti, de a pelenkázást és a fürdetést nem vállalja. A főzés, mosás, takarítás az rám hárul, de nekem már az is nagy segítség, ha játszik vele és megeteti, ha kell.
2011. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy 2 éves gyerekünk van. A férjem vállalkozó, itthon dolgozik. A gyerekre bármikor vigyáz, fürdeti, öltözteti, vetkőzteti, játszik vele.

A házimunkában semmit sem segít, max kiviszi a szemetet.

A lakásunk nem nagy, nem vészes a házimunka. Igazából nem is kell segítenie. Viszont, ha jön kistestvér, többet kell vállalnia, ezt ő is tudja.

2011. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

14:14-es vagyok!


Az lemaradt, hogy elviszi sétálni is és kis bevásárlásokat is ő végzi, addig én tudom csinálni a dolgomat!

2011. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!