Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Küllikki névhez?

Mit szóltok a Küllikki névhez?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik, mert szeretem a finn mitológiát, és a nyelvet is, nagyon dallamos. De mindenhol azt olvasom, hogy ez egy borzasztó név. És akinek nem tetszik, pontosan miért is?
2011. febr. 24. 11:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És hogy egy gyerek boldogtalan lenne a nevétől, ezt nem nagyon hiszem. Hisz őt születése óta így hívják, természetes neki. Legfeljebb kitalál magának egy becéző formát, és úgy hívatja magát. Amúgy eszembe se jutna, ha ez nem lenne egy nálunk anyakönyvezhető név.
2011. febr. 24. 12:01
 12/23 anonim ***** válasza:

És ez fiú vagy lány név? Bocsi, de nem vagyok jártas a finn mitológiában.

Nekem kb a Köbüki jutott róla eszembe. Én nem adnám a gyerekemnek, nekem nem tetszik.

2011. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Lánynév, a Kalevala egyik szereplője. Hát igen, Szabó és hasonló nevekkel furán hangzana:)
2011. febr. 24. 12:11
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt a nevet hozzák fel egyik példának a Kismama magazin ehavi számában. Már ott is megrökönyödtem rajta, azóta sem bírom elfogadni. Bocsáss meg, de szerintem bugyuta név.
2011. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik bocsi...:S Nekem túl egzotikus..persze ez én vagyok..Nekem Nóra Lili lesz a lányom ha megszületik:) (júniusban)
2011. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

Már bocs, de ha te ennyire fel vagy háborodva mások véleményén akkor miért kérdezed meg? Valószínűleg ezt már te úgy is eldöntötted nem?

Egyébként biztos, hogy csúfolni fogják, és lehet, hogy más dolgokért is csúfolnak a gyerekek, de ha nem ilyen nevet adnál, akkor egy okkal kevesebb lenne a csúfolódásra.

És igaza van az egyik hozzászólónak, hogy ha életében nem fogja érdekelni a mitológia, és finno. stb?

Viseld te ezt a nevet, ha szerinted nem nevetséges!

Ha pedig egyszer a gyereked az orrod alá dörgöli, hogy neki miért ilyen gáz neve van, akkor viseld annak következményeit is.

Van más sok bugyuta név is amit engedélyeznek, de azért nem kell röhej tárgyát képezni egy gyerekből.

2011. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem szép, de ne tudd meg, mit szenvedtem gyerek koromban a Blanka miatt.. Akkor mindenki Kriszti, Bea, Zsuzsa, Orsi, Viki, Niki, Csilla stb volt.

Alig vártam, hogy nagy legyek, és megváltoztassam, persze akkor már nem érdekelt.

Most bezzeg azok adják a gyerekeiknek, akik akkor cikiztek.

2011. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16:15

Nem értem mivel érdemeltem ki ezt a durva hangnemet... Egyáltalán nincs eldöntve semmi, sőt, még nem is aktuális! Megkérdeztem, hogy akinek nem tetszik MIÉRT? Mi az oka, mert nekem akinek a füle hozzá van szokva a finn nyelvhez, nem furcsa. Ezért elfogadom az olyan válaszokat, mint hogy talán az ü betű miatt, vagy a sok dupla mássalhangzó az oka, vagy mert Köbüki ugrik be:) de azzal nem sokra megyek, hogy röhejes vagy bugyuta!

És nem háborodom fel azon, hogy ez sokaknak nem teszik, csak azon, hogy sok hasonló, érdekes névvel kapcsolatos kérdést átnéztem, és zömében az volt mindre a válasz, hogy "ez a név undorító, szörnyű, sosem adnám a gyerekemnek"

Ez a túlságosan alpári megnyilvánulás nem tetszik csak, én sosem írnék ilyet, max. hogy nekem nem tetszik, nem hallottam még, vagy nem szép a fonetikus átírás (pl. Dzsesszika)

Még annyit, hogy mivel az én gyerekemről lesz szó, biztosan ismerni fogja a finn mitológiát, ha Lili lesz vagy ha Erzsébet, akkor is.

2011. febr. 24. 17:45
 19/23 anonim ***** válasza:

Nyilván úgy is ti döntitek el, hogy mi legyen a neve. Én annyit fűznék hozzá, hogy ilyen nevet én biztosan nem adnék a gyerekemnek.

Nekem sohasem tetszettek a különleges (pl. Asszunta, Immakuláta,Prudencia) nevek.

Igen magyar nevek (pl.Atánka, Gyopár)között is vannak, amelyeket sohasem adnék a gyerekemnek.

Nekem az egyszerű nevek tetszenek, amelyet egy 2-3 éves gyerek is könnyen ki tud ejteni (pl. Anna, Lilla).

2011. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

alpári? hát te tudod, de ez is csak egy vélemény volt, amit azért írtam, mert ha elolvasod a saját hozzászólásaidat, akkor rájössz, hogy hiába írják egyesek, hogy ezért vagy azért nem tetszik, rögvest megmagyarázod.

Na mindegy, igazán nem akartalak megbántani.

Egy a lényeg, a gyereknek ebbe a kultúrába kell szocializálódnia ezzel a névvel (mégha nem eldöntött akkor is megkérdezted), és megint másként festene a dolog, ha kint laknátok finn országban.

2011. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!