Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Küllikki névhez?

Mit szóltok a Küllikki névhez?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik, mert szeretem a finn mitológiát, és a nyelvet is, nagyon dallamos. De mindenhol azt olvasom, hogy ez egy borzasztó név. És akinek nem tetszik, pontosan miért is?
2011. febr. 24. 11:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan nevetségesen hangzik.Gondolj bele,ha szegénykét felszólítja a tanárnő az iskolában:-D pl.Szabó Küllikki gyere a táblához...Hát nem tudom...
2011. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem talán az ü betű miatt? Nem szokványos a magyar nevekben. Nekem mostanában a Mikolt tetszett meg:)
2011. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen h*lye nevet még életemben nem hallottam...

Nem tudom megmagyarázni miért, de nagyon sz*r.

2011. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelv igyekszik elkerülni a túlzott mássalhangzó torlódást. Érdekes név, szent igaz, de magyar fülnek nagyon furán cseng. Ok, hogy finn mitológia, meg minden, de mi magyarok vagyunk... Inkább olyan nevet keress, ami már meghonosodott valamennyire és nem ennyire furán cseng... A gyerekednek ezzel a névvel kell az életét végigélni... nem biztos, hogy elvetődik valaha is Finnországba...
2011. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Gáz és röhejes.
2011. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nagyon jó!

Érdekes név és az jut róla az eszembe hogy a viselője nagy dolgokra hivatott.

2011. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Tegnap válaszoltál egy általam névvel kapcsolatban feltett kérdésre, és írtad a Küllikki-t. Még este is eszembe jutott, és szerintem egyáltalán nem borzasztó. Csúfolni, kifigurázni minden nevet lehet, de ha ez a név neked jelent valamit, a gyereked is tudni fogja viselni. Úgy, ahogy az én lányom a Sábát.

2011. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon szép, dallamos szó szerintem, de szegény gyerek nem biztos, hogy boldog lesz tőle, szerintem hagyjuk meg a finneknek...
2011. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Több neves topikot is olvastam, és annyian írják érdekes nevekre, hogy "majd csúfolják a többiek", de kérdem én, a gyerekek kit nem csúfolnak? Aki szemüveges, ducibb, vagy éppen vékonyabb, visszahúzódó, alacsonyabb vagy magasabb mint a többiek...Ja és kik is lesznek a "csúfolók"? Brendonok, Krisztoferek, Szebasztiánok,Dzseniferek, Napsugarak, Zsaklinok, stb.?

Nekm is volt pl. Lola nevű oszt.társam, 20 éve ez is elég furának hangzott, de hamar megszoktuk.

És attól, hogy magyarok vagyunk, a sok ősmagyar név között is vannak furcsa hangzásúak.

2011. febr. 24. 11:55
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom,hogy csúfolni fogják.

Manapság annyi fura név van, a gyerek meg még nem tudja, hogy az fura, mert a többit sem ismeri először még.

Az én időmben még talán megmosolyogtak egy érdekes nevet de manapság már nem.

2011. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!