Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettő gyerekünk van! Ugy...

Kettő gyerekünk van! Ugy tünik jön a harmadik, anyagiak miatt nem akartuk, de még is ugy fest be csuszott! Kérdésem milyen támogatásokat lehet kapni három gyerek után?

Figyelt kérdés
Meg konyítsuk a sok anyagi problémánkat! Mennyi lesz a családi pótlék? Nem vagyunk csorók, de tul jol sem sikerül élnünk, a cégnél cirugás elött állok!
2011. febr. 20. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a támogatásokat nem tudom, de a cégnél minél előbb add be az orvosi igazolást a terhességedről, mert onnantól kezdve "védve" vagy! Aztán - ha rám hallgatsz - beszéld meg egy dokival és legyél veszélyeztetett terhes, így gyakorlatilag a munkahely nem nagyon rúghat ki, táppénzed pedig mindig lesz, ami azért fix jövedelem!
2011. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91 napos terhességtől a családi adókedvezmény 204 ezer forint, a gyerekeknek iskolai étkezés harmadáron, a csp 3 gyerek után kb 48 ezer forint. Minél hamarabb mutass be igazolást a terhességedről a munkahelyeden, hogy védve legyél (feltéve hogy határozatlan idejű munkaviszonyod van).
2011. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkahely akkor sem teheti ki rendes felmondással, ha nem szól, és ha nem megy táppénzre.

A fogantatás vélelmezett időpontjától él a felmondási védelem.


Kérdező, a családi pótlék 16000/gyerek, a családi adókedvezmény meg annyi, amennyi az adóalapotok, mert a z adóalap (a bruttó béred) gyerekenként 206 ezerrel csökkenthető (ez nettóban 33 ezer ft-ot jelent gyerekenként.)

2011. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

okés köszönöm a válaszokat, el felejtetem írni én az apuka vagyok, a munka hely igy is ugy is ki raknak :(

Igazábból azért érdekelt, hogy mit lehet kérni, és miből tudunk majd meg élni!

Nem volt tervbe a munkahely váltásom :(

2011. febr. 20. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!