Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az Egyesült Királyságban...

Az Egyesült Királyságban élünk, egy hotelben. Szeretnénk elköltözni, hogy álljak neki? 4 hónapos terhes vagyok, minimálbért keresünk. Esetleg van valami lakás-támogatási segély? Ha van, hol kell igényelni és kb. mennyi a támogatás összege?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben segíteni nem tudok, csak ennyit:


[link]

2009. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Mi csak most készülünk ki.Nem akarok hülyeséget irni, de amit tudok leirom hátha segít.

220+rezsi az albérlet,ha lakást béreltek nem csak szobát.

Ugy tudom, hogy jár albérlettámogatás,csak kell hozzá egy bizonyos idejű munkaviszony talán fél vagy 1 év.


A hoxa.hu-n a fórumon biztos tudak neked segíteni,ott nézz szét esetleg.

2009. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Mi itt elunk mar 4 eve, van egy 3 honapos kisfiunk. Szerintem ne lakast bereljetek (220+rezsi picit humoros, bar lehet hogy videken olcsobb, de lakas ennyiert nincs, max szoba), csak egy dupla szobat azt ugy 120 fontbol rezsivel meguszhatjatok. Nem irtad hogy merrefele laktok, en a London kozeli arakat ismerem. Van lakastamogatas, de az altalaban csak munkanelkulieknek jar, de egy probat meger. Menj be a helyi jobcenterbe, vagy councilba, ott tudnak neked segiteni. Szerintem adjatok be a council haz igenylest is, mivel terhes vagy megvan az eselyetek. Szinten a helyi councilnal tudsz igenylolapot kerni, de ez igencsak hosszadalmas es lehet hogy eveket kell varnotok.

Nezz szet ezen az oldalon, sok hasznos dolgot talalsz. www.direct.gov.uk

2009. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nikcsi ***** válasza:
100%
Az utolso vagyok, lehet hogy az elottem szolo heti 220-ra gondolt? Ha igen bocsi, az mar valosabb adat lakas eseten.
2009. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol laktok, az ahhoz tartozo Counsil-hoz menjetek be, ez a tanacs. Ott fognak tudni segiteni nektek. Most, hogy babatok lesz, valoszinu fogtok kapni tanacsi lakast is, nemcsak tamogatast.

Vigyetek magatokkal az osszes letezo hivatalos papirjaitokat, es iratkozzatok fel a housing list-re.

Utlevel, NI number, a cim ahol laktok, gondolom leveleitek mennek oda, bankszamla kivonat, vagy amitek van, bizonyitani tudjatok a lakcimeteket.

Ha nincsi ilyen cimetek, mert a hotelba nem vagytok bejelentve, akkor is menjetek be a Counsil-ba, es mondjatok meg, hogy kisbabat varsz, es housing list-re szeretnel feliratkozni. Kerd az ugyintezo segitseget is. Erre a listara akkor tudsz feliratkozni, ha azon a kornyeken mar legalabb 6 honapja laktok, ezt pedig a bankszamla kivonattal, vagy BT telefonszamlaval, vagy lakas szerzodessel, vagy amitek van tudjatok igazolni.

Remelem ertheto amit irtam, most menjetek legeloszor a Counsul-hoz.

Ha meglesz a baba, akkor jarni fog housing benefit ez a lakber tamogatas, working tax credit (a fizeteseteket kiegeszitik)child tax credit, valamint child benefit (csaladi potlek). Ezt a harom utolsot a Jobcenterben kell megigenyelni, es nincs pontos meghatarozott osszeg, hanem megnezik, hogy mennyibol eltek, es az alapjan tamogatnak.

Most, hogy szulni fogsz, meg mas is jar, de gondolom annak mar utana jartal, meddig kell meg dolgoznod, hogy jarjon a baba utan penz.

2009. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A council housra eveket kell varni.Viszont a legtobb council ad tamogatast az alberletre is.A mar meglevo lakasberleti szerzodessel menjetek be a councilhoz es igenyeljetek lekber tamogatast.A beveteletekhez merten kaptok majd valamit.
2009. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki kisbabat var, akkor viszont kapnak lakast, nem kell evekig varni!

Akkor kell 2 evig varni, ha mar nagyobb a gyerek, vagy ha valaki egyedulallo, akkor 5 ev a varakozasi ido. De szerintem igy is megeri.

2009. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nikcsi ***** válasza:
100%
En babat vartam mikor beadtuk es meg most se kaptunk, 3 honapos a fiam. :) Csak nagyon indokolt esetben adjak hamar, pl. lebontjak a hazat amiben laktok, vagy eletveszelyesnek van nyilvanitva, vagy ha az utcara kerules veszelyeztet. Mivel ok mindketten keresnek, igy nagyon sokat kell varni. Tudom. Tapasztalat. :)
2009. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia mi a midlandsen elunk (Birmingham mellett) A lakas arak 550+ rezsinel kezdodnek. Senkit nem erdekel hogy minimal beren vagytok lakas berlesnel, csak azt nezik meg, hogy a szamlatok nem megy e minuszba. Tehat fizetokepesek vagytok e.

Lakastamogatast (council house) elvileg lehet kapni. Mint ahogy elottem irtak be kell menni a Council hivatalba, ott kapsz papirt amit ki kell tolteni, beadni...(hozzatennem meg vagy 10 kilo papir kell hozza...mi is vegig csinaltuk, de nem kaptunk semmit, mert a fiam meg pocaklako, azt mondtak konnyebb ugy ha a babuci mar kint van)

A tamogatas osszege valtozo, ez fugg attol hogy mindketten dolgoztok, vagy mar csak a parod. En tudom hogy egy baratnom egyedul neveli a gyereket 550+rezsis lakasban laknak, es az allam 220-at fizet nekik lakber tamogatast.

A council housokat csak a legvegso esetben ajanlom, kicsit olyan mint otthon a 8.ker. csak itt nem a kissebbseg lakik (nem akarok senkit megbantani hovatartozas miatt) hanem az angolok "legalja" akik eszetlenul 15-18 eves koruk ellenere csinalnak gyereket, hogy otthonrol el tudjanak koltozni. Hangosak isznak cigiznek drogoznak a gyerekek melett...gondolom erre nem vagytok. (de persze tisztelet a kivetelnek...biztos van olyan hely is ahol nem ilyenek...itt ilyenek)

Ha esetleg van meg kerdesed nyugodtan irj

39+4 napos kismama

2009. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!