Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sajnos beleestem a szülés...

Sajnos beleestem a szülés utáni depresszióba, de nem rögtön mindjárt, hanem mostanában. Hogyan lehet ebből mihamarabb "kimászni"?

Figyelt kérdés
Ezt senkinek nem kívánom, borzasztó érzés, azt mondják nem azért érzünk fura dolgokat mert sír a baba, hanem azért, mert nem csinálhatjuk azt amit szeretnénk. Én nem szeretnék rosszat a gyermekemnek, de attól félek segítség kell, hogy túl legyek rajta. Van valakinek jó ötlete?
2009. febr. 10. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyel minel tobbet kozossegbe, babaval mozduljal ki, jarjatok el baba-mama klubba, baba uszasra.

Szakits magadra idot, probald rendszeresen rabizni nagyszulokre a babat, amig te baratnoddel esetleg a ferjeddel elmesz kozos programra. Nyilvan a program az legyen, ami teged erdekel. Esetleg neha, ha van kedved hozza, menjel el este is tancolni, kiruccanni otthonrol! Hidd el nagyon fontos. Attol, hogy babad van, nem allt meg az elet szamodra, ne csak az etetes es pelenkazas legyen az eleted.

Menjel uszni, tornazni iratkozzal be, fodraszhoz, kozmetikushoz, es beszelgess, es probald ezeket mindig baba nelkul.

Ha nem lesznek elegek ezek a programok, akkor akar vallalj felnapos munkat is ha tudsz. Nagyon jo lenne az is. Reggel tudnad hogy rendesen fel kell oltozkodnod, mert tudom, hogy otthon az ember csak magara kapja a szabadido ruhajat, es nemcsak a rendrakas, fozes es a baba a napi feladatod, hanem utcara, emberek koze kell menni.

Nem jo mindig otthon lenni, foleg egyedul nem.

Mikor szultel kulonben, van segitseged?

A vedonoddel is beszeljel, hozzon ossze mas kismamakkal teged, lehet hogy mas is szenved epp a kozeledben, de nem tudsz rola. Igy egyutt tudnatok babazni!

2009. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen keerss fel egy pszichiátert,pszichológust,mert ez magától nem fog elmúlni,esetleg enyhülnek a tünetek,de elhúzódik ugyanúgy!!!
2009. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád?
2009. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Nagyon köszönöm a válaszod,jól esett amit írtál.Én tudom,hogy ezek mind segítenének nekem,hogy ne érezzek rossz dolgokat.Pénteken lesz 2 hónapos a kisbabám,vagyis decemberben szültem.Az a baj ahol én lakok,itt semmi ilyen lehetőség nincs,éppen nem vagyok egyedül,a férjem nagymamájával lakunk,de Ő már 87 éves,és ez is jó,hogy Ő van itt velem,nem teljesen vagyok egyedül.De mindenképpen fogok szólni a védőnőnek,hogy hozzon össze más anyukával hátha nem vagyok ezzel egyedül.A második válaszolónak: Szerintem nincs szükségem pszichiáterre,azért annyira nem vagyok depis,tudom mit teszek :)Inkább fogok szólni időbe ezért,nehogy késő legyen...Ti biztosan nem estetek bele ebbe a lüke depibe.Valószínű az is baj nekem,hogy nemtudok sehova menni,és valóban szükségem is van a kikapcsolódásra.Mivel szoptatok,így nem is nagyon tudnék,ha tudnék is,nem?Legalább is órákra nem .

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

2009. febr. 10. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok és kilátástalannak érzem a helyzetet.Páromtól különélünk,ki-ki a saját családjánál.Ő nem lakhat itt én lakhatok ott.Állandóan vitatkozunk mert ritkán látjuk egymást és sok a problémánk:(.Sajnos nincs anyagi fedezet,az összeköltözésre!Nekem 2 hónapos a babám és imádom,ő jelent nekem vigaszt!

ha gondolod rj privit,szívesen meghalgatlak!

8 hetes baba anyukája

2009. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!