Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek? Mennétek?

Hogy döntenétek? Mennétek?

Figyelt kérdés

El kellene kötöznünk innen a faluból,ahol most lakunk,több okból is.

A ház amibe most lakunk penészesek a falak,a fűtés(kályhákkal)borzasztó macerás,árverezve van,plusz párom és én is a közeli városban dolgozunk.

Azért lenne jó beköltözni,mert új élet,új lakás(szép,takaros),a kisgyereket több inger éri,mint itt a faluban.

DE! Féltem az új ovitól(már ovis egy éve),új közösségtől,rengeteg embertől,új dolgokat kell neki újra megszoknia.

Ti mennétek vagy maradnátok?


2011. febr. 10. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
ha nem minden évben költöztök, akkor semmi baja nem lesz. egy változás, de nem feltétlenül kell rosszul megélnie. a gyerekek gyorsan felejtenek, neki 1-2 hét lesz az átállás.
2011. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én mennék. Ez egy hosszú távú befektetés, amiért most kell nektek is és a gyereknek is áldozatot hoznia. Később mindenképpen előnyötök fog származni belőle (a leírtak alapján).

Az ovis gyermek hamar meg fogja szokni az új környezetet, új társaságot! Ők még könnyebben alkalmazkodnak, változtatnak mint mi felnőttek.

2011. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem is kérdés, hogy mennék. Semmi baja nem lesz. Még csak egy éve ovis, könnyebben beszokik máshová is. Nehogy már egy ilyen apró dolog miatt ne költözzetek el !
2011. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekeket nem kell félteni ettől. Olyan gyorsan alkalmazkodnak, kötnek barátságot, hogy még ki se csomagoltok mindent, már az új oviról, óvónénikről, barátokról fog mesélni.

Hosszú távú döntés, többek között a gyerkőcnek tesztek jót, ha mentek a lepukkant házból.

2011. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az évenkénti költözés azért megviseli a gyerkőcöt, főleg iskolás korban. De egy ovi váltás azért nem a világ, főleg, ha ennyi előnnyel jár a költözés. Én mennék a helyedben.
2011. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most arra gondoltam,hogy ha beköltöznénk ki vigyázna sokszor a gyerekre? ki menne érte oviba? Amikor mindkettőnk dolgozik?

Senki ismerősünk nincs a városban....

2011. febr. 10. 13:15
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Én mennék. A leírtak alapján kedvezőbb lenne számotokra is és ha a ház sincs rendben, akkor főleg mennék.
2011. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt sok-sok dolgot kell mérlegelned.

Először is: bejárási költségetek nem lenne.

Amit nem értek, megkérdezhetem, ott saját lakásotok lenne, vagy albérlet?(mert azt írod, hogy árverezve van, amiben most laktok)

Mennyivel maradna több pénzetek? Ha nincs segítség, akkor ki hozza-viszi a gyereket?

Legkevésbé a beilleszkedést látom bajnak, azzal nem lesz gond, hanem más napi problémák adódhatnak, ha nincs ismerősöd, aki segítene, és esetleg fogadni sem tudsz.

2011. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Albérlet lenne.

Nincs senkim bent a városban az bizony nagy problémalenen hogy ki hozná-vinné a gyerkőcöt.

2011. febr. 10. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:

A férjed mit szeretne?

Nem tudjátok megtartani, felújítani a házat? Mi is most ősszel csináltuk meg a központi fűtést, a férjem a sógorommal, pár nap alatt. Mindent használtan vettünk, radiátorok, kazán, de ég és föld a fűtés most a két kályha helyett:) Féltem belevágni, de nagyon jó ötlet volt. Kevesebb fa kell, nincs kosz a behordott fától, kevesebb a por, stb.

2011. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!