Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6óra GYES alatt vagy 8óra...

6óra GYES alatt vagy 8óra rendesen? Mennyi szabi gyűlik össze 2év alatt?

Figyelt kérdés
Kislányom 2éves lesz októberben. Szeptembertől kezdjük a bölcsit. Ahogy lejár a GYEDEM hivatalosan visszamennék dolgozni, de gyakorlatilag csak a szabi kivétele után. A Bruttó bérem 226000 Ft volt amikor eljöttem szülni. Nem tudom, hogy hogyan járnék jobban.
2011. febr. 10. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A 6 órás munkával lemondasz a béred negyedéről. Ha ezt fedezi a 25.000 gyes, akkor megéri.
2011. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

SZabi:

Ha maradt szülés előttről, akkor ahhoz hozzáadódik még kevés híján másfél évnyi szabadság (pl. alap 20 nappal 30nap lesz) mert a tgyás idejére és a gyed első évére jár a rendes szabi.

Bér:

ha a bruttód 226 ezer volt, akkor a nettód 157 ezer (plusz ha te igényled, akkor a családi adókedvezmény miatt 10 ezerrel több).

Ha 6 órában dolgozol, akkor 117000 lesz a nettód, plusz a gyes (25650). így 143000 körül viszel majd haza.

Vagyis havonta 14 ezerrel kevesebbet.

Gondold át, hogy megéri-e így, hiszen így többet lehetsz a gyerekkel, de kevesebbet viszel haza.

2011. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mivel magasabb pozícióba vesznek vissza, ami valamennyi emeléssel járna, azon gondolkodom, hogy azt fogom mondani maradjon ez a bérem, nem kérek emelést, de csak 6órát dolgozom. Így akkor a GYESt vissza tudom mondani. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2011. febr. 10. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!