Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakaszt ez a csaj a teszveszr...

Kisnita kérdése:

Kiakaszt ez a csaj a teszveszről! Anyukák szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Vásárolt tőlem egy kiscipőt a fiának. A termék újnak volt hirdetve mert az is, ajándékba kaptuk, de nem használtuk csak állt a polcon mert kicsi lett a fiamra. Ugyan ez van a termékleírásban is. Ajánlottként akartam postázni, de vevő kérte, hogy az ő felelősségére adjam fel simán elsőbbségivel. Így adtam fel, hogy ne balhézzon. Néhány napot késtem a postázással mert közbe jött valami, a vevő rögtön arrogánsan lépett fel, én továbbra is kedves voltam, elnézést kértem és kárpótlásul küldtem egy kis ajándékot a másik gyerekének is, szóval szerintem tényleg rendes voltam és azon voltam, hogy az adásvétel rendben legyen. Meg is kapta a terméket és másnap írt, hogy problémája van mert észrevette, hogy a cipő hibás. Azt állítja látszik rajta, hogy használt és anyaghibát is észrevett, azt írta az anyaghibát az aukciós fotón is látni lehet. Én nem vettem észre rajta hibát, de ha ő látta a fotón, hogy hibás akkor minek vette meg? A másik, hogy követeli vissza a pénzét, közben a termékleírásban az szerepel, hogy a termékre nincs garancia én mégis azt mondtam rendben, vissza küldöm a pénzt ha előbb vissza küldi a cipőt. Szíven szerint nem venném vissza mert félő, hogy az anyaghiba már nála keletkezett, de most mit csináljak ha ennyire balhézik, én szeretném elsimítani az ügyet. Csak a jövőhéten tudnám visszautalni a pénzét, de ő most rögtön akarja és fenyegetőzik, hogy ír a teszvesz segédnek és kitiltat, stb. Holott szerintem nincs is igaza mert egyrészt a termék új volt, én semmilyen hibát nem láttam rajta, ha láttam volna feltüntetem, másrészt azt állítja a fotón látszik a hiba, harmadrészt pedig a termékre nem vállaltam garanciát. Hazugnak nevezett és arrogánsan lépett fel, nagyon rosszul esik mert én mindenkivel (vele is) kedves vagyok, megbecsülöm a vásárlóimat és örülök ha elégedettek. Úgy érzem át akar verni, ha visszautalnám a pénzét nem küldené vissza a terméket. Ezért azt mondtam neki, hogy amint megkapom a terméket vissza utalom a pénzét. Ti mit tennétek?
2011. febr. 9. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszaküldeném a pénzt, nem mintha járna neki, de jobb a békesség. De megvárnám, amíg visszaér a pénz. A következő lépésem az lenne, hogy személyes tiltólistára tenném, nehogy máskor is próbálkozzon.

Amúgy teljesen jogtalan a követelése. A termékre garancia nincs megjegyzés elég egyértelmű, ha pedig a fotón is látta a hibát, főleg nincs miért reklamálnia. A TestVesz nem fog tenni semmit, hiába ír nekik. Te azért mentsd el a levelezéseteket. Sajnos azt nem tudod kivédeni, hogy negatív visszajelzést adjon, de arra te is tudsz reagálni.

Néha belefutunk ilyenekbe, nyelni kell egy nagyot, és folytatni.

2011. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám vissza a pénzt. Minden ellene szól, nem tiltathat ki. A levelezéseteket őrizd meg a biztonság kedvéért.


Azt mondja, LÁTTA a hibát - itt el is vérzett. Látta, mégis megrendelte. Legközelebb legyen több esze.


Te világosan leírtad, hogy garancia NINCS, úgyhogy ezzel az ügyet meg is nyerted.


Kit érdekel, hogy pattog, ha egyszer nincs igaza, hidd el, nem tehet ellened semmit, legfeljebb ír egy negatív értékelést, legyen vele boldog.

2011. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

hát ha neked van igazad és a teszvesz segédnek akar írni hogy kitiltasson, küldj olyasmi levelet( ha van rá mód) amiben leírod az illető hölgyet hátha van még valaki rajtad kívül aki "kapcsolatba" került vele. De én nem küldeném vissza a pénzt, valószínűleg attól fél ő is hogy nem küldöd neki a pénzt, de nem lehet hogy a postán úgy lett szállítva??

Hagyd a fenébe és ha neked van igazad és tudod hogy neked van igazad akkor írd meg neki nyugodtan hogy lehet panaszkodni.Légy határozott mert lehet hogy ez nálad a sebezhetőség.Az a baj hogy nem tudod kiszűrni hogy ki az aki paraszt és ki az aki tud értelmesen is válaszolni/vásárolni!

Ne foglalkozz vele szerintem!

2011. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám vissza a pénzét, ha egyszer nincs garancia, akkor nincs garancia, leírtad világosan. A békesség meg nem nagyon érdekel egy vadidegen emberrel...

Kitiltatni nem tud. Ha mégis, akkor regisztrálsz a férjed, anyukád, tesód, akárkid adataival és folytatod a bizniszt úgy.


Ne engedj, ha igazad van!

2011. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Tudom, hogy nekem van igazam, de mégis olyan rosszul esik, hogy megaláz és lehord. Már sírva hívtam fel a párom, hogy csináljon valamit, ő meg engem b@szott le, hogy vad idegen hülye emberek miatt így kiakadok. Nem tehetek róla ilyen lelkis vagyok:S Már egyszer átvertek és a mai napig se pénz, se termék azóta félek ezért nem bízok meg benne és nem akarom előre visszautalni a pénzét. Pláne úgy, hogy jogtalanul követeli vissza. Ráadásul most elég rosszul állok anyagilag mert ellopták a pénztárcámat a postán pont akkor mikor az ő csomagját is adtam fel (csak a bajt hozza rám ez a nő...) és lenullázták a kártyámat is :S Jövőhéten kap a párom fizut, még szerencse, hogy múlthéten bevásároltam mert most itt lennénk kaja nélkül. Ezt is leírtam neki, de csak annyit írt, hogy nem kíváncsi a meséimre a pénzét kéri vissza.

Remélem többé nem futok bele ilyen arrogáns vevőbe.

2011. febr. 9. 12:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy szoktam, hogy ha megérkezik a termék hozzám, akkor adom vissza a pénzt. Mindenképpen mondd neki, hogy csak akkor veszed vissza, ha ajánlva küldi, és a postaköltséget nem adod vissza, csak a cipő árát.

Amúgy csak akkor vagy köteles visszavenni a terméket, ha a leírásnak nem volt megfelelő.

2011. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szegény :( Basszus tényleg vannak nagyon gusztustalan emberek. Szerintem ne add vissza a pénzt! Minek tennéd? Ha az állítólagos hiba ellenére is megvette akkor magára vessen! Tudom, hogy érzékenyen érint, én pont ilyen vagyok mint te, maximálisan megértelek hiszen a te becsületedet tiporják szét miközben te a legjobbat akarod.

Én is jártam hasonlóan. Feltettem 4 ezerért egy kiságyat, amit a barátnömtöl kaptam de sosem volt használva, sem kibontva. Az illetö, aki megvette, személyesen kijött, KIBONTATTA velünk a csomagot és ÖSSZERAKATTA helyben, mondta, hogy oké minden rendben. 1 héttel késöbb kaptuk a negatív értékelést, hogy az ágy használhatatlan és hogy átvertük és MI szégyelljük magunkat. Hát a pofám leszakadt ott helyben...inkább nem is írtam semmit mert a végén kulturálatlan is lettem volna.

Szóval ne is törödj vele, hülye emberek mindig vannak!

2011. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Fúú akkor te is jól meg jártál. Most írtam neki egy levelet tök normális stílusban, remélem már békén fog hagyni. A másik ami bosszantó, hogy ez a kiscipő most 8 ezer Ft boltban és ő kevesebb mint a feléért kapott egy vadi új, hibátlan cipőt amiben egy lépést nem tett a gyerekem és még neki áll feljebb. Na mindegy, azt hiszem már túl vagyok rajta, nem kívánok ilyen vevőt senkinek sem. :)
2011. febr. 9. 12:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztos nem venném vissza. A cipő nála, a pénz nálad. Ha nem olvasta el rendesen a termékleírást, vagy nem nézte át a képeket, akkor így járt. Ez már ne a te bajod legyen.

A TV meg semmit nem fog erre reagálni szerintem. Nem vizsgálóbírók, csak közvetítenek az eladó-vevő között, ha megtaláltátok egymást, onnantól már köztetek zajlik minden.

2011. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Írj a tesz-vesznek! Neked fognak igazat adni! Én semmiképp nem hagynám, hogy valaki meghazudtoljon.
2011. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!