Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 évre rá derült ki hogy anak...

3 évre rá derült ki hogy anak idején elszámolták a gyedemet. Lehet igy utólag tenni valamit?

Figyelt kérdés
kb37ezer ft-ot kaptam 65ezer helyett...most persekedem a volt munkáltatómmal más ügyből kifolyólag és ez most bukott ki,de ez bonyolult és hosszu lenne leirni.utólag tehetnék valamit vagy már mindegy,hagyjam annyiban?
2011. febr. 9. 09:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
2.gyerek után ha az előző egy évet nézték akkor munkanélkülin voltam és még pár honap gyes esett bele.ettől függetlenül a 100ezer után számolták mert a munkanélküli központ is azután számolta a segélyt:S
2011. febr. 9. 10:44
 12/18 A kérdező kommentje:
az eslő gyerek születése előtt meg mint utolag kiderült.kb 6hoig volt 57ezer,aztán még 6ho 100ezer..ha egy évet veszünk..és mégis az 57ezter veték alapul mert valamiért senki nem tudott a 100ezerről..
2011. febr. 9. 10:46
 13/18 anonim ***** válasza:
Írd le a pontos időtartamokat is- pl mikor keletkezett a munkaviszonyod, milyen időtartamra (hónaptól, hónapig volt az 57 000, és mennyi időre a a 100 000 szülés előtt, mikor szültél..., voltál-e tp-en - ezek ismeretében lehet számolni!
2011. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
2004.oktobertől dolgoztam 57ezerrel 2005.8hotl táppénz.2006 márc végen szültem aztán gyermekágyi..gyed..gyes..és mivel előkerültek az akkori bérjegyzékek a mostani tárgyalások miatt igy kiderült h 2005.8.hoig volt kb 57ezer aztán a szülésig 100ezer és persze azóta is amig meg nem szünt tavaly májusban a cég és felszámolás alá került
2011. febr. 9. 11:07
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezek alapján, azt kell írnom, hogy szerintem jól számolták a Gyededet!Az, hogy a táppénz alatt felemelete az alapfizudat, nem számít, mivel azt a bért amig táppénzen voltál, nem számítják be a Gyed alapjába,mivel meg sem kaptad, hanem táppénzt kaptál helyette. A táppnz alapját a visszamenőleges 180 napos szabállyal számolták,mivel a 2004es évben nem volt meg a fél év biztosítási jogviszonyod- a Tgyás,Gyedet pedig az előző évi átlagkekest alapján (azt az időt nézték, amikor bért kaptál 2005 ben)Akárhogy is nézzük, szerintem azen időszakok alatt végig az 57.000 volt érvényben, így azzal kellett számolniuk.
2011. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy írja az utolsó:(!!!
2011. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
a táppénzt már nem tudom pontosan,az ügyvédemnél van ez apapir..arra emlékszem hogy mindig behivtak h irjak alá valamit,bérjegyzéket vagy fizetési papirt vagy nme tudom mit amin már a 100ezer volt anevem mellett és már akkor táppénzen voltam talán,nem is értettem miért kell aláirnom bármit is..sunyi egy cég:S
2011. febr. 9. 11:46
 18/18 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm.
2011. febr. 9. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!