Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mikor érezted készen...

Anyukák! Mikor érezted készen magad rá, hogy jöhet a második baba? Érezted magad így ahogyan én? Lennt bővebben.

Figyelt kérdés
Én most kicsit kétségbe vagyok esve.Ugyan is van egy gyönyörű imádnivaló 18hónapos kislányom.Nem tudom miért érzem úgy ,hogy ha esetleg születne testvére akkor az új kisbabámat nem szeretném.Iszonyúan érzem ez miatt magamat,pedig én két gyermeket szerettem volna mindíg is.Egyszerúen annyira oda vagyok a kislányomért,hogy nem tudnám a szeretetem megosztani a leendő testvérével.Ez az érzés elmúlik majd szerintetek?
2011. febr. 6. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Első és második szülésem között két év, a második és harmadik között másfél év különbség van. Amennyire bepánikoltam az első terhességnél (nem terveztük), annyira belejöttem, és újra meg újra át akartam élni, ezért lettek nálunk ilyen kicsik a korkülönbségek.


De teljesen normális az is, ahogy te érzel és nem írja elő senki és semmi, hogy mikor kell újra szülni. Amikor készen álltok rá. Bőven ráértek. Az én húgom 7 évvel fiatalabb nálam, mert anyukám nem akart annak idején újra szülni addig, míg én el nem indultam az iskolázottság rögös útján :), utána jól esett neki újra babázni.


Fogsz te még szülni, ha nem most, akkor majd később, nem maradsz le semmiről.

2011. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor fiam 8 éves múlt, így lett 9 év a korkülönbség.

Kis korkülönbséget NEM akartam.

2011. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első gyermekem nem tervezett volt, nagyon féltem is mindentől. Nekem csak úgy jött. Aztán annyira fantasztikus volt minden, hogy 9 hónapos volt a lányom és már akartam kistesót, de csak 3 hónappal később jött össze, mivel szoptattam. 21 hónap van a 2 lány között és csodás őket nézni :). Mindig 3 gyermeket terveztünk, idén év végére beszéltük meg a férjemmel, hogy belevágunk, de még nem jött meg a kedvem igazán :(, remélem ez évvégére megváltozik.
2011. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!