Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elértük a 12. hetet, akkor...

Ha elértük a 12. hetet, akkor már nagyon kevés az esély a vetélésre?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 14:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De szerintem csak azért, mert 12 hét után nem vetélésnek hívják, hanem magzatelhalásnak. És ha most a szűk környezetemet nézem, én egy embert ismerek, akiknek spontán vetélése volt és 3-at, akinek a terhesség végénél halt el a baba, köldökzsínórinfarktus, méhlepény infarktus miatt. Persze lehet arányaiban ez mégis ritkább. De baj bármikor történhet.

De ez pont olyan, ha megéri a 4 évet a gyerek, nem történhet semmi baj vele? Dehogynem bármikor lehet beteg. Vagy a felnőttkort? Akkor is bármi lehet vele. Sajnos, ilyen az élet, fogantatunk, élünk, meghalunk. A közti időt meg lehetetlen megmondani.

2011. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

utolsó: a 12 hét után is vetélésnek hívják, a 24. után halvaszületésnek. de ez mindegy.

igazat adok neked, baj bármikor történhet, ezt nem is vitattam. azt sem mondtam, hogy a 12. hét után nulla a vetélés esélye. csak a válaszok nekem túl negatívnak tűntek, mintha olyasmit sugalltak volna, hogy a 12. hét előtt is nagy az esélye a vetélésnek, és a 12. hét után is csak egy kicsivel csökken.

de lehet, hogy én vagyok túlérzékeny erre a témára :)

2011. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
bocs, rosszul írtam. 24. hétig vetélés, 24. után halvaszületés.
2011. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
na jó, feladom, 20. hétről van szó természetesen :)
2011. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Erre a témára mindenki érzékeny, az is aki nem vetélt, aki pedig igen, az még inkább. Igazad van, negatívak voltak a válaszok, de ez is hozzá tartozik a terhességhez. Amint írtam már kettőt veszítettem, kettőt kihordtam, mindkettőnél veszélyeztetett voltam. Én is megpróbáltam elhitetni magammal, hogy nem történik semmi, de azért a háttérben mindig ott volt az a bizonyos -és, ha mégis-.

Kedves kérdező,

igazán drukkolok neked, vigyázz magadra és a babádra. Kitartás, és csak egészséges aggódás legyen ez részedről.

Minden jó lesz! Majd írj még magadról.

2011. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi baj!!! Ha eddig gond mentes volt, ezután sem kell aggódnod. (Nekem nem volt probléma mentes a terhességem egyébként.) Hinni és bízni kell, én is a 2. terhességemnél már ezt tettem és már 1 éves a kisfiam! Boldog babavárást!
2011. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és teljesen igazatok van, hogy csak paráztatom magam, ha ilyeneket olvasok vagy hallok. Bevallom tényleg arra számítottam, hogy majd azt írjátok többségében, hogy nagyon ritka és kicsi rá az esély, a terhes könyvekben is azt írják, hogy a negyedik hónap a fellélegzés időszaka, már nem kell tartani vetéléstől.


Nagyon sajnálom, akinek ilyen szomorúan végződött a terhessége. Megpróbálok nyugodt lenni és bizakodó, kevesebbet aggodalmaskodni, bár nem könnyű.


Elnézést, ha akaratlanul is felborzoltam a kedélyeket, ez nem volt szándékos.


Sziasztok!

2011. febr. 3. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!