Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elértük a 12. hetet, akkor...

Ha elértük a 12. hetet, akkor már nagyon kevés az esély a vetélésre?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de én az első terhességet 14, a másodikat 16 hetesen vesztettem el. A statisztikák szerint igaz, hogy a 12 hét után lényegesen kisebb a veszély, de nem 100%.
2011. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, jól írja az első válaszoló. Nem nagyon kevés, csak kevesebb, az esély.

De ne agyalj ezen, ha nem volt semmi gondod eddig, ezután valószínű, hogy nem is lesz! Drukkolok neked!

2011. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hát nem ilyen válaszokat vártam, de azért köszönöm.

Egyébként most töltjük a 14. hetet.

2011. febr. 2. 15:22
 4/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Hidd el ha nem történt volna meg velem, nem írtam volna. De te kérdezted! :))

2011. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 36 hetesen vesztettem el a babát! S egészséges volt, csupán a köldökzsinórban akadt el!

Tudom nem ezt a választ vártad, de az élet sajnos ilyen!

2011. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

az orvosom szerint a 12 hétig 16% a vetélésre az esély. ennél azért magasabb számokat szoktam itt-ott találni, de 25-30% szerintem a reális. a 12 hét után jelentősen csökken. hogy ez nagyon kicsi, vagy csak kevesebb, az szerintem egyéni megítélés is. akinek volt valami problémája a 12 hét után és elvetélt, annak nyilván csak kevesebb, aki problémamentes terhességet tud a háta mögött, annak meg nagyon kicsi.


itt nem fogsz megnyugtató válaszokat kapni, mert sok az olyan kismama, akinek volt valami panasza, problémája.


az én személyes véleményem az, hogy ha minden rendben veled, egészséges vagy, nincs semmi rendellenességed, akkor kicsi az esély a vetélésre. ne paráztasd magad és ne kérdezz ilyeneket, mert 100% hogy nem megnyugszol, hanem még idegesebb leszel.

2011. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
gondolj bele, mennyi minden rosszat lehet itt olvasni, ha erre alapoznál, akkor szinte csodaszámba menne, hogy születnek egyáltalán egészséges gyerekek. mégis ez a gyakoribb, nem azok a problémák, amik itt felmerülnek.
2011. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Bocsánat, de mi nem ijesztgetni akarunk senkit csak a kérdésekre válaszolunk. Ha én is beparáztam volna a két késői veszítés után, most nem ülne az ölemben a 27 hónaposom, és aludna a kiságyban a 6 hetesem.

2011. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kevesebb, DE nem nagyon kevés!
2011. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A spontán vetélések jelentik a terhességek megszakadásának leggyakoribb formáját: az orvos által megállapított várandósságok mintegy 10-25%-a végződik vetéléssel. Ezek között az úgynevezett kémiai terhesség a leggyakoribb forma, amely a spontán vetélések 50-75%-ánál fordul elő. A terhesség ilyenkor nem sokkal az embriókezdemény méhfalba történő beágyazódása után szakad meg. Az osztódásnak indult, de be nem ágyazódott embrió ilyenkor vérzés kíséretében távozik az anya szervezetéből. Mivel ez éppen a szokásos menstruáció idején történik, az anya gyakran egyáltalán nem is tud róla, hogy terhes volt, illetve hogy vetélésen esett át.


A spontán vetélések többsége (nagyjából 70%) a várandósság első 12 hetében fordul elő. A 12. és a 20. terhességi hét között már ritkábban történik ilyesmi.


tehát, ha az összes terhesség 10-25%-a végződik vetéléssel, és ebből 70% az első 12 hétben következik be, akkor ki lehet számolni, hogy a második trimeszterre mekkora az esély a vetélésre. Az én szótáramban ez már a kevés címszó alatt fut, de mondom: mindenki máshogy ítéli meg.


a legrosszabb szerintem az, hogy ha ilyeneken agyalsz. Hagyd a fenébe a vetélést, vigyázz magadra, és tégy meg mindent azért, hogy mindketten egészségesek legyetek - ezen kívül többet úgysem tudsz tenni. Legyél boldog, kiegyensúlyozott és várd a kisbabádat. Nők millióinak született már gyermeke, mg olyanoknak is, akiknek volt valami problémájuk a terhességük alatt, nyitott méhszáj, méhszájgyengeség, akármi.


mondom ezt úgy, hogy nekem kétszarvú méhem van, tehát én spec nagyobb eséllyel számíthatok vetélésre (akár a 12. hét után is), mint egy teljesen "normális" ember. De tudod mit, nem érdekel, nem fogok elvetélni és kész, nem érdekelnek a százalékok.

2011. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!