Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen segélyeket, támogatást...

Milyen segélyeket, támogatást lehet igényelni (nem TGYÁS, GYED stb-re gondolok)?

Figyelt kérdés
A férjem 4 órára van bejelentve (46.000 FT-al), én jelenleg csak GYES-t és családi pótlékot kapok. Február végén megszületik a második kisbaba, aki után ugye majd a TGYÁST fogom kapni. Van valami szociális segély vagy támogatás, amit igényelni lehet nehéz anyagi körülményekre hivatkozva? Vagy hol tudnám ezt megérdeklődni (ahol normális választ is adnak! )?
2011. jan. 25. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Családsegítő központban tudnak segíteni. Érdeklődhetsz lakásfenntartási támogatás, rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, rendkívüli gyermekvédelmi támogatás után.
2011. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisnita ***** válasza:

Szia!

A helyi önkormányzatnál kell érdeklődni. Rendszeres segélyről nem tudok, de szoktak adni egyszeri krízis segélyt, viszont az helyileg eltérő, hogy ki kaphatja. Nálunk úgy van, hogy csak olyan kaphatja aki rendszeres szociális segélyt vagy gyest kap és a családban senki nem rendelkezik más jövedelemmel, tehát ha már a háztartásban van olyan ember aki dolgozik akkor nem kaphatják. Mi azért nem kaphatunk meg a párom dolgozik. Egyébként 10-100 ezer Ft-ig állapítják meg az összeget az alapján hogy ki mennyire számít rászorulónak, hány gyereke van stb. Ezen kívül megigényelheted a gyermekvédelmi támogatást is ha az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a határt (valami 35 ezer Ft-ot) Nekünk meghaladja ezért mi az se kaphatjuk. Nem tudom titeket mennyire érint, de tüzelő utalványt is lehet igényelni, nem nagy összeg úgy tudom, de jobb mint a semmi.

2011. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
melyik kerületben laktok? a családsegítő számát, címét el tudom küldeni+ az önkormányzatokban van szociális osztály, ott esetleg lehet igényelni rendkívüli,átmeneti segélyt, néhol adnak a szülés után is , de ez csak 1-2 kerületben van így.
2011. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A XIII. ker-ben lakunk.
2011. jan. 25. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!