Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzbe kerül mire...

Mennyi pénzbe kerül mire mindent megvesz az ember a baba érkezéséig?

Figyelt kérdés
Még csak tervezgetjük a baba vállalást, szeretnénk gyűjteni egy kis pénzt stb... Mire mindent megvesz az ember, mennyit költ a baba dolgokra? Tudom hogy mindenből van olcsóbb és drágább változat is, de tudnátok kb-ra mondani? Köszönöm szépen előre is.
2011. jan. 25. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk olyan 200ezer ft-ból megvolt minden.

A cumisüvegtől kezdve a kiságyig MINDEN!

Persze a legtöbb dolog csak a születése után jött:-)

2011. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még kb-re is nehéz kérdés. Nem mindegy, hogy újat, vagy használtat akarsz venni. sőt az sem mindegy, hogy az újból milyet. Egy ismerősöm saját bevallása szerint félmillió forintot költött a babcuccokra. A szomszédomban lakó nagyon szegény lánynak használt cuccokból ugyan, de kihoztuk 25000FT-ból. Az sem mindegy, hogy mire van szükséged. Akarsz-e légzésfigyelőt, utazóágyat, stb vásárolni.

Én hiszek abban, hogy nagyon sok minden megoldható használt, jó minőségű dolgokkal. Amire fontosabbnak tartom a spórolást az, hogy legyen pénz ultrahangos magánrendelésre, ha kell, genetikára, jó orvosra. De lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a véleményemmel.

2011. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ismerős több, mint egy milliót költött a gyerekre a születése előtt...minden vizsgálatért fizettek, ami ingyen lett volna, egy csomó cuccot külföldről rendeltek, mindenből csak drága és márkás...ezt csak azért írtam, h mennyire túlzásba lehet esni...de 200E-ben tényleg minden benne lehet, és egy csomó dolgot össze lehet szedni ismerősöktől, teszen, vaterán, és ezek is nagyon jó minőségűek tudnak lenni.
2011. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Határ akár a csillagos ég. De ha ésszel gondolkozik az ember és nem dől be a reklámoknak és az eladók "tanácsainak", akkor akár 100 ezer Ft se kell ahhoz, hogy mindent megvegyetek. Ha körülnézel az aukciós oldalakon, töredék áron tudod megvenni a baba holmijait, akár új állapotban.. Persze, ha mindent megveszel, amit csak ajánlanak, amit a reklámok sugallnak, akkor nagyon-nagyon sokba fog kerülni :) . Meg kell tanulni átlátni a sorok között és szelektálni a valóban hasznos és a semmire sem használható, nélkülözhető dolgok között.

A kislányom holmija kijött 100 ezer alatt... Igaz, sok mindent vettem "használtan"... babakocsi (20 ezerért!, 2 hónaposan), kiságy 10-ért, stb.).

2011. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek most nagyon örülök! Valamiért többre gondoltam.
2011. jan. 25. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg változó, attól is függ, hogy kapsz-e esetleg valamit rokonoktól, ismerősöktől, illetve mennyit szánsz rá, mert szerintem egy babára a világ összes pénzét könnyű lenne elkölteni.

Nálunk úgy, hogy a kiságyat(csak át kellet festeni), a két babakocsit, illetve sok ruhát kaptam a tesóméktól, így volt kb.200e ft.

Ebbe bent van egy pelenkázó, amit később polccá, és komóddá lehet alakítani, egy kicsi, és egy nagy szekrény(ezeket az asztalosunkkal csináltattuk, így olcsóbb volt),szőnyeg, ruhák, ágynemű, kiskád,mindenféle kiegészítő(cumisüveg,fürdetőszerek, krémek, hintőpor, törölközők...stb).

2011. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi most csak a babaholmikkal tartunk kb. 150-160 ezer forintnál és még pár dolog kifizetése hátra van.

A magándoki is elég drága, nekem ez volt a fontos, hogy megbízható orvosom legyen. Én is inkább a genetikai uh-ra költöttem, nem a csilli-villi babaholmikra.

2011. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek a második hozzászólóval. A mai világban óriási különbségek vannak mind árban, mind minőségben.

Aki megteheti és akarja, vesz mindenből újat. Aki nem az pedig beszerzi ahogy tudja.

Összeget képtelenség megmondani. Ha a családban van már máshol gyermek, onnan elég sok dolog kölcsönkérhető.

Írj egy listát, amire úgy gondolod feltétlenül szükségetek lenne! Utánanézel az áraknak, s már van is egy körülbelüli kalkuláció!

Nem beszéllek le a másodkézből vásárlásról, mivel töredék áron juthatsz azokhoz a dolgokhoz, amit a boltban nagyon drágán adnak!

2011. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

100 és több millió között

Kinek milxeen igényei vannak, mit kap, mit vesz......

2011. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!