Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól kell egy...

Hány éves kortól kell egy gyerekenk zsebpénzt adni és mennyi az ideális összeg?

Figyelt kérdés
Olyan zsebpénzt, amit arra költ, amire szeretné, tehát nem reggeli vásárlásra, vagy buszjegyre, hanem saját céljaira.
2011. jan. 21. 15:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként nem kaptam semmi zsebpénzt. Szülőként adni fogok 10-14 éves kora körül, amikor megérik rá a helyzet abból a célból, hogy megtanuljon a gyerekem bánni a pénzzel.
2011. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
kicsiknek heti gyakorisággal adnék (mondjuk 5-6 éves kortól ha tud számolni), nagyobbnak havi. És bevált dolog az "anyabank" aki a nála elhelyezett megtakarításra "kamatot" fizet, így a gyermeket a megtakarításra ösztönzi. persze ehhez már 8 év felett, és érezhető legyen a kamat (monjuk havi 10%, mert egy ekkoraa gyereknél már az is szép eredmény ha 1 hóra félre tud tenni!! Én egyébként 6 éveskortól kaptam. A mi gyerekeink is majd akkor kapnak ha érdemben számolnak 1000-es számkörben.
2011. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Andr4s válasza:
42%
Már óvodáskorban meg kell tanítani pókerezni, legalább foglalkozva is van vele akkor, pénzt meg nyer majd magának :)
2011. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Andr4s: Hülye :DDD



Én még 20 évvel ezelőtt havi 200 Ft-ot kaptam, fene tudja, ma az mennyit érne.

Illetve apám kipakolta mindig az aprót a zsebeiből egy helyre, ami ott volt, az nekem volt szánva. Amit nem a kijelölt helyre tett, ahhoz nem nyúltam hozzá.

Másrészt apám trehány ember és amikor anyám rendszeresen talált pénzt a 20 öltönye közül 18-ben, egy idő után felvetette, hogy ha kell pénz, kutassuk át apám ezer éve nem hordott öltönyeit, a nyereséget feleztük. :)

(Közös kasszán voltak, apám meg tisztítóba is úgy adta be az öltönyeit, hogy fogalma se volt, mi van a zsebében...)

2011. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

15:22

tök jó az ötlet ha felnő a fiam tuti hasonló módon fogok gondolkodni.Tök iga mind a két "pontod"!

Én annó nem kaptam zsebpénzt hanem minden nap bepróbálkoztam pénzért hol kaptam többet hol kevesebbet.Hozzáteszem el is szórtam mindigúgy ahogy jött úgy is ment alapon.....aztán elkezdtem dolgozni és hamar terhes lettem így elkezdtem spórolni a baba születésére.Mondanom se kell hogy nem kellett gondolkodnom hogy miből mit vegyek.Sajnos gyerekfüggő is a dolog.

De szerintem is először kevesebbet aztán meglátod hogy bánik a pénzel.

A jegyért pénz dolgot hülyeségnek tartom.A gyerek ne a pénzért tanuljon.A szülő meg ne ezzel ösztönözze szerintem.....

2011. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
teeenyleg. en 3.-ban heti 50ft ot kaptam. 5osert meg egy50 est. a diannas cukor 5ft volt. pedig csak 28 eves vagyok. hihetetlen! ezt el is felejtettem mar! :D
2013. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!